عارف فرجی گفت: در زمینه «زیرساخت» به فضای مناسب درباره محصولات کانفکشنری و خصوصا شکلات توجه ویژه‌‌ای شد که می‌توان به کنترل فضای میکروبی با استفاده از فلیترهای پیشرفته و کنترل دمایی فضای سالن‌‌های تولید اشاره کرد. در زمینه «تکنولوژی» مقوله‌هایی نظیر چگونگی فرآوری و بسته‌‌بندی مورد توجه قرار گرفت، چرا که محصولات تولیدی ایران در طول چند دهه گذشته عموما به یک شکل خاص تولید و عرضه می‌شده و تنها از نظر طعم متفاوت بوده است. فرجی خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر و تفاوت در پروسه تولید محصولات «زرکام» تجهیزات بسته‌‌بندی مدرنی وارد کشور شد و با استفاده از مواد اولیه مرغوب و استقرار خطوط تولید پیوسته از ابتدا تا انتهای پروسه تولید در راستای تحقق این آرمان برنامه‌‌ریزی شده است.

وی حضور مستمر در کمپانی‌‌های بزرگ تامین‌کننده مواد اولیه شیرینی و شکلات دنیا را در راستای تولید محصولی متفاوت موثر دانست و در پاسخ به خبرنگار اقتصادسبز آنلاین تصریح کرد: از آنجا‌‌که گروه زر همواره به‌‌دنبال ایجاد زنجیره‌های ارزش و ایجاد زنجیره‌های تامین خود بوده، در راستای تامین مواد اولیه اصلی «زرکام» نیز از همین زنجیره‌ها بهره برده است. مدیر شرکت «زرکام» یادآور شد: امروز در این مجموعه انواع ویفرها (خاص و کلاسیک)، کیک، بیسکویت، کراکرها، تافی و انواع شکلات تولید می‌شود. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: گردش مالی صنعت شیرینی و شکلات دنیا در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۲۰۰ میلیارد دلار بوده و این در حالی است که سهم ایران با داشتن یک درصد جمعیت جهان تنها ۷۰۰ میلیون دلار است و این آمار و ارقام گواه وجود ظرفیت‌‌های بالای فعالیت در این بخش است.

بیشتر بخوانید:
جانمایی بیانیه گام دوم انقلاب در برنامه های تحولی دفتر ارتباطات وزارت صمت
پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

«تیکرز» (ترکیبی از طعم ناب شکلات واقعی، تکه‌های فندق و ویفر کریسپی)، «تریپرز» (ترکیب سه طعم در یک محصول، تجربه همزمان فندق، شیر و شکلات)، چوکوتریپس(طعم واقعی شکلات)، وینکرز (طعم واقعی ویفر)، هانیپرز (کیک سبک)، بریتونا (کیک شکلاتی) و پیکولند (کیک‌‌های کوچک) از مهم‌ترین محصولاتی است که در شروع فعالیت «زرکام» وارد بازار شدند و به‌زودی محصولات جدیدی به سبد محصولات افزوده خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد