انجیر یک برند ملی است

انجیر یک برند ملی است

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: انجیر یک برند ملی است که نه تنها شریان حیاتی یک جامعه اقتصادی را به خوبی مدیریت می‌کند بلکه در دنیا برای ما ارزش افزوده دارد.

احمد طمراسی یکشنبه ۲۳ خرداد در سفر به شهرستان استهبان همراه با برومندی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: جای صندوق تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری انجیر خالی است و این مقوله باید به جد دنبال شود.

او با اشاره به ضرورت راه‌اندازی پروژه نگهداری، احیاء و توسعه انجیرستان‌ها، افزود: این موضوع با همکاری فرمانداری و مساعدت وزارت جهاد کشاورزی اجرایی می‌شود علاوه بر این صندوق بیمه کشاورزی ایران نیز از این قبیل پروژه‌ها استقبال می‌کند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

طمراسی با تاکید بر ضرورت نگاه شناسنامه‌ای به انجیر، اضافه کرد: یک طرح ملی، ردیف اعتباری ملی و رفتار ملی باید برای این موضوع باید داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه در بخش باغبانی و سایر بخش‌ها پدیده‌ای به نام خشکسالی در قالب حادثه غیرمترقبه مفهوم ندارد و برای ما تر سالی غیرمترقبه است، گفت: به منظور مدیریت خشکسالی باید اقدامات بنیادین انجام شود.

درحال حاضر شهرستان استهبان استان فارس بزرگترین تولید کننده انجیر دیم در جهان می باشد که محصول آن از کیفیت و مرغوبیت خاصی برخوردار است. از انجیر می‌توان در تهیه مربا، بستنی، یا به شکل تازه استفاده کرد. میوه آن به شکل خشک، تازه، کمپوت، مربا، آرد و مارمالاد به مصرف می‌رسد.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

ایجاد برند ملی و بین‌المللی در بخش مواد معدنی

ایجاد برند ملی و بین‌المللی در بخش مواد معدنی

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرکل دفتر اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *