کرمان

تا پایان دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان طرح توسط وزارت صمت در کرمان افتتاح می شود

پایگاه خبری دنیای برند، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان برنامه های سفر به استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: وزارت صمت در حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان پروژه قابل افتتاح در استان کرمان دارد و امیدواریم این طرح‌ها تا مردادماه امسال برای بهره برداری آماده شود.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در پایان برنامه های سفر به استان کرمان در جمع خبرنگاران افزود این وزارتخانه برای احیا و اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت های برتر با بیش از ۴۰۰ شرکت بخش خصوصی، دولتی و خصولتی با گستره فعالیت در سراسر کشور قرارداد منعقد کرده و این قراردادهای تماماً داوطلبانه خوشبختانه با استقبال بسیار خوب شرکت‌ها همراه بوده است.

وی اظهار داشت: براساس براوردها قراردادهای احیا و اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت های برتر را طی مدت باقیمانده از همین دولت به چند هزار شرکت می‌سانیم.

وی تاکید کرد: معادن کشور نیز باید همسو با توسعه متوازن شوند لذا در این زمینه اجرای مسئولیت‌های اجتماعی متولیان معادن را هم ابلاغ کردیم.

حذف امضاهای طلایی از وزارت صمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها امضاهای طلایی را در سطح ملی حذف کنیم که وزارت صمت در این خصوص پیشگام شده است.

وی بیان داشت: تاکنون اکثر امضاهای طلایی را لغو کردیم و هفته آینده نیز ۲ مورد را ابلاغ می‌کنیم که به صورت کلی این پدیده در سطح وزارت صمت از بین برود.

توسعه اکتشافات معدنی در دستور کار دولت قرار دارد

رزم حسینی با اشاره به تدابیر ویژه وزارت صمت در حوزه اکتشافات معدنی افزود: کشور در این حوزه فقیر است، فعالیت‌هایی که تاکنون انجام شده کافی نیست لذا کار را در این بخش با همکاری چند شرکت بخش خصوصی و دولت آغاز کردیم و منابع را در اختیار آنان قرار دادیم.

وی تصریح کرد: عده‌ای فکر می‌کردند مواد معدنی در منطقه جنوب استان کرمان وجود ندارد اما با توسعه اکتشافات معدنی اکنون کارخانه‌های کنستانتره مس، سیلیس، طلا و تیتانیوم در این منطقه راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: معادن تیتانیوم جنوب استان کرمان فعال‌تر شده و سنگ آهن در حال اکتشاف است و این فرایند برای مردم کشور و این استان امیدبخش است و می‌تواند در کرمان نیز تا توسعه متوازن تر جنوب و شمال استان ادامه یابد.

توسعه صادرات کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: علاوه بر حوزه صنعت، بخش تجارت کشور نیز نسبت به گذشته روان‌تر شده و صادرات ما افزایش یافته چرا که بسیاری از موانع موجود را برطرف کرده ایم.

افتتاح ۶۴۰ میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی در کرمان

رزم حسینی گفت: روز گذشته ۶۴۰ میلیارد تومان پروژه در استان کرمان افتتاح شد که این پروژه‌ها در حوزه معدن و یک کارخانه آرد بودند که احداث این کارخانه باوجود تولید گندم در منطقه جنوب کرمان بسیار ضروری بود.

وی یادآور شد: طرح‌های فراوان دیگری در این استان برای افتتاح داریم، ضمن اینکه از موافقت نامه های توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی شرکت های برتر که تا کنون توسط وزارت صمت به امضا رسیده، رقم قابل توجهی مربوط به حوزه سرمایه گذاری در استان کرمان است و مجوزهای آن دریافت شده و این پروژه‌ها مراحل اجرایی را می‌گذرانند.

۲۵ هزار میلیارد تومان طرح تا پایان دولت دوازدهم در کرمان افتتاح می‌شود

رزم حسینی تاکید کرد: همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان پروژه قابل افتتاح در استان کرمان دارد و امیدواریم این طرح‌ها تا مردادماه امسال برای بهره برداری آماده شود.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری دو روزه به استان کرمان ضمن بهره برداری از ۶ واحد صنعتی و معدنی به ارزش ۶۴۰ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۶۱۱ نفر، در جلسه مشترک شورای معادن و ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور فعالان اقتصادی استان تشکیل شد، حضور یافت و در خصوص مهمترین موانع تولید و موضوعات مرتبط با حوزه های صنعتی، معدنی و بازرگانی این استان دستورات لازم را صادر و تصمیماتی را اتخاذ کرد.

جمعی از معاونین و مدیران وزارت صمت، استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی وزیر صمت را در برنامه های فشرده این سفر همراهی نمودند.

همچنین ببینید

Img20200629112225892 310x165 - اتحادیه اروپا، چین را به تلاش برای صنعت‌زدایی از قاره سبز متهم کرد

اتحادیه اروپا، چین را به تلاش برای صنعت‌زدایی از قاره سبز متهم کرد

در هشتاد و هفتمین گزارش از سلسله گزارش‌های «پایش تحولات تجارت جهانی» مجموعه‌ای از تحولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *