برند

کتابخانه شهر صدرا برند این شهر/استان فارس

کتابخانه شهر صدرا برند این شهر خواهد بود و از این پس تمامی رویدادهای مهم شهر صدرا در کتابخانه رقم می‌خورد.

پایگاه خبری دنیای برند، هادی امیری مدیرکل عمرانی نهاد، روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و خلیل حاجی پور، مدیرعامل شرکت عمران صدرا در نشستی که به منظور تعیین وضعیت کتابخانه‌ها در شهر جدید صدرا عصر دوشنبه برگزار شد، در خصوص ساخت و ایجاد دو کتابخانه عمومی در شهر صدرا گفت‌وگو کردند.

مدیرکل عمرانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این نشست با اشاره به اینکه همراهی شرکت عمران صدرا در ایجاد کتابخانه در این شهر بزرگ و تازه تأسیس فارس ارزشمند است، گفت: ایجاد این دو کتابخانه تحولی در حوزه فرهنگی شهر صدرا خواهد بود.

هادی امیری با تأکید بر اینکه کارکرد کتابخانه‌ها تغییر کرده و از وظایف سنتی خود فاصله گرفته است، گفت: کتابخانه‌ها در رویکرد جدید خود به پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده‌اند و زمینه‌ساز بسیاری از اقدامات مهم فرهنگی در شهرها و روستاها هستند.

امیری با اشاره به اینکه کتابخانه شهر صدرا از جمله کتابخانه‌های استاندارد خواهد شد، گفت: نقشه‌های ساخت کتابخانه در اداره کل عمرانی نهاد نیز بررسی شده و این پروژه در موقعیت مکانی مناسب با دسترسی خوب و زیربنا و طراحی مطلوب ساخته می‌شود و می‌تواند خدمات گسترده‌ای را به مردم صدرا ارائه دهد.

ساخت کتابخانه توسط شرکت عمران صدرا

روح‌الله منوچهری نیز در این نشست با اشاره به همراهی شرکت عمران صدرا در ساخت کتابخانه شهر صدرا عنوان کرد: خوشبختانه پس از چند سال ساخت کتابخانه بزرگ شهر صدرا به نتیجه رسیده است و به زودی با کلنگ زنی پروژه، ساخت آن توسط شرکت عمران صدرا آغاز می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به مشکلات پیش روی این کتابخانه عنوان کرد: در سال ۹۵ ساخت کتابخانه در زمینی که توسط شرکت عمران صدرا به کتابخانه واگذار شده است، آغاز شد اما پس از بررسی‌های لازم مشخص شد که به دلیل مشکل ارتفاع و جانمایی زمین قابلیت ساخت کتابخانه در آن وجود ندارد.

وی اضافه کرد: پس از پیگیری‌های مکرر از مسئولان شهر صدرا، در نهایت شرکت عمران صدرا زمین دیگری در حدود ۴۵۰۰ متر را در مرکز شهر و در سایت فرهنگی به کتابخانه اختصاص داد و ساخت کتابخانه نیز توسط شرکت عمران صدرا انجام می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس ضمن اشاره به اینکه ساخت این کتابخانه از هفته کتاب آغاز می‌شود، گفت: مراسم کلنگ زنی آن با حضور مقامات ملی در هفته کتاب انجام خواهد شد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

منوچهری همچنین با بیان اینکه کتابخانه شماره دو صدرا نیز به مناسبت هفته کتاب افتتاح می‌شود، عنوان کرد: شرکت عمران صدرا همچنین ساختمانی را در فاز دوم صدرا برای ایجاد کتابخانه در اختیار نهاد قرار داده است که به زودی این کتابخانه تجهیز و افتتاح خواهد شد.

کتابخانه شهر صدرا برند این شهر خواهد بود

مدیرعامل شرکت عمران صدرا نیز با با اشاره به اینکه کتابخانه صدرا هویت این شهر تازه تأسیس خواهد بود، گفت: کتابخانه شهر صدرا برند این شهر خواهد بود و از این پس تمامی رویدادهای مهم شهر صدرا در کتابخانه رقم می‌خورد.

خلیل حاجی‌پور، اضافه کرد: شرکت عمران صدرا کتابخانه را می‌سازد و برای بهره‌برداری در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی قرار می‌دهد. همچنین این شرکت متعهد است که در زمینه هزینه‌های نگهداری و تعمیراتی کتابخانه صدرا نیز مشارکت داشته باشد.

وی اضافه کرد: مشاور طرح انتخاب شده و نقشه ساخت کتابخانه طراحی شده است و ساخت آن به زودی آغاز می‌شود. همچنین بهره‌برداری از این کتابخانه در قالب انعقاد تفاهم‌نامه به کتابخانه‌های عمومی واگذار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا اضافه کرد: در فاز دوم صدرا نیز ساختمانی برای کتابخانه واگذار شده که امیدواریم به همت اداره کل کتابخانه‌ها، به زودی این ساختمان تجهیز و در اختیار مردم قرار گیرد.

حاجی پور تأکید کرد: صدرا شهری با جمعیت متراکم و پتانسیل بسیار است اما متأسفانه زیرساخت‌های خدماتی در شهر کافی نیست.

منبع: مهر

همچنین ببینید

گوگل

موافقت گوگل برای حفظ اخبار در نتایج جستجوی اینترنتی/ کانادا

پایگاه خبری دنیای برند، دولت کانادا و گوگل به توافقی برای حفظ اخبار در نتایج …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x