برندسازی

برندسازی تولیدات کشاورزی کمترین میزان توجه را دارد

در حوزه تولید کشاورزی دامداری و دامپروری است و موضوع پس از تولید مثل تجاری سازی و فرآوری و برند سازی کمترین میزان توجه دارد.

پایگاه خبری دنیای برند، محسن حاج عابدی روز شنبه در آیین معارفه رئیس جدید تعاون روستایی تیران و کرون در فرمانداری این شهرستان افزود: تمام تلاش و اقدامات در حوزه تولید کشاورزی دامداری و دامپروری است و موضوع پس از تولید مثل تجاری سازی و فرآوری و برند سازی کمترین میزان توجه دارد.

وی اضافه کرد: تمرکز برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بر حوزه تولید بوده ولی تجاری‌سازی و فرآوری محصولات مغفول مانده است.

وی بیان کرد: بازرگانی تولیدات کشاورزی و دامداری بسیار مهم و اساسی است و شرکت های تعاونی روستایی باید به توسعه بازار بپردازند تا منافع آن به فعالان اقتصادی این بخش برسد.

رئیس سازمان تعاون روستایی اصفهان بی توجهی و فراموشی تجاری‌ سازی را موجب از بین رفت سرمایه‌ها برشمرد و ادامه داد: برندسازی و تجاری‌سازی کسب منفعت را افزایش می دهد و صرفه اقتصادی را کاهش داده است.

وی یادآور شد: منفعت فعالیت‌های کشاورزی به دلیل سرمایه‌گذاری بخش تجاری و بازاریابی به واسطه‌گرها می‌رسد و باید تولیدکنندگان بخش های مختلف کشاورزی، دامپروری و پرورش دهندگان مرغ به این موضوع بپردازند و تعاونی و اتحادیه‌ها در این عرصه فعال شوند.

وی به حمایت از اعضای تعاونی‌ها اشاره و اضافه ‌کرد: عضویت تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در تعاونی تخصصی موجب بهره‌مندی از خدمات، بازریابی و توسعه تجاری و افزایش منفعت برای آنان می‌شود.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

وی به خرید ۱۱۳ هزار تن گندم و ۱۴ هزار تن گوجه اشاره‌ کرد و گفت: امسال این اقدام با مشارکت شرکت‌های تعاونی روستایی صورت گرفت و با این کار از کشاورزان حمایت شد.

وی یادآور شد: ۴۶۰ اتحادیه و تشکل صنفی زیر نظر سازمان تعاون روستایی استان همکاری دارند که ۳۵۰ هزار خانوار از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

فرماندار تیران و کرون در این آیین به سهم تولیدات کشاورزی، دام و طیور در این شهرستان اشاره ‌کرد و گفت: نمایشگاه دایمی برای عرضه تولیدات این بخش نیاز است که تعاونی ها و تشکل های زیر پوشش سازمان تعاون روستایی در این عرصه وارد شوند.

مجید حججی ادامه داد: ایجاد چنین بازاری موجب عرضه مستقیم محصولات کشاورزی، دام و طیور مناطق روستایی تیران و کرون خواهد شد و مردم منطقه از تولیدات با کیفیت بدون افزایش قیمت واسطه‌ها استفاده می‌کنند.

وی به دستاوردهای سازمان تعاون روستایی اشاره کرد و یادآور شد: برغم اینکه تعاونی ها توسعه چندانی در کشور نداشته اند اما این سازمان با ایجاد شبکه ای از مجموعه های تحت نظر و پراکندگی آن در سراسر مناطق خدمات زیادی را به مجموعه تحت نظر و عموم مردم ارائه داده است.

فرماندار تیران و کرون با بیان اینکه سرمایه گذاری گسترده ای در حوزه تولید در این خطه صورت گرفت افزود: موانع پیش روی تولید با تعامل و همکاری بین بخشی و جلب مشارکت مدیریت استان رفع می شود اما باید در حوزه بازرگانی و بازاریابی تولید اقدامات اساسی و پایه ایجاد شود.

برندسازی

استراتژی نام تجاری،[۸][۹][۱۰][۱۱] برندسازی (به انگلیسی: Branding)، فرایند معنا بخشیدن به یک نام است. برندسازی مجموعه‌ای از راهکارهاست که به نام تجاری شما هویت مشخصی داده و جایگاه آن را در بازار نسبت به رقبا مشخص و متمایز می‌کند. برندسازی شامل مباحث مختلفی چون جایگاه یابی و جایگاه سازی برند، انتخاب نام مؤثر برای برند، ایجاد طبقه‌بندی جدید، انتخاب رنگ برند و طراحی لوگو برای آن، بسط برند یا محدود نمودن دامنه تمرکز، عمق و ارزش برند، روابط عمومی، رویدادسازی، تبلیغات و… می‌باشد.[۱۲]

در حقیقت در برندسازی تلاش بر این است که مشخصه‌های برند را که در قسمت بالا هم به آن اشاره شد، به نحوی در ذهن مشتریان جایگذاری شود و بتواند جایگاه خوش حسی برایشان داشته باشد. به زبان دیگر می‌توان برندسازی را اینگونه تعریف کرد: «جایگاه ذهنی یک برند در ذهن مشتریان و بازارهدف آن کسب‌وکار.»

در این آیین از تلاش های هشت ساله مصطفی جمالی در مسئولیت اداره تعاون روستایی تیران و کرون تجلیل و محسن رضایی به عنوان سرپرست جدید این اداره معرفی شد.

زمین‌های کشاورزی اصفهان حدود ۵۶۳ هزار هکتار، برابر ۳.۵ درصد از مساحت این استان است که با توجه به محدودیت‌ منابع آبی سال‌های گذشته، تنها حدود ۲۹۰ هزار هکتار از آن زیر کشت زراعی و باغی می‌رود.

چهار میلیون و ۶۸ هزار و ۱۵۲ تن محصولات کشاورزی در هفت سال اخیر از کشاورزان این استان توسط تعاون روستایی خریداری شده است.

تیران و کرون دارای ۲۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۳۰ هکتار گلخانه دارد، این شهرستان رتبه اول گلخانه‌های صنعتی استان اصفهان را به خود اختصاص داده که محصولات گلخانه‌ای حوزه کشاورزی این شهرستان به خارج کشور صادر می‌شود.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

برند اپل

برند اپل جلوی استفاده از آی‌مسیج در اندروید را گرفت

پایگاه خبری دنیای برند، برند اپل اعلام کرد اپلیکیشن‌های شخص ثالثی که به دستگاه‌های اندرویدی …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x