صاردات

تقدیر از صادرکنندگانی که نسبت به رفع تعهدات ارزی اقدام کردند

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و تحقق اهداف تعیین‌شده در این زمینه تاکید کرد.

پایگاه خبری دنیای برند، به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در بیست و نهمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی حسین مدرس‌خیابانی، سرپرست سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت و آرزوی توفیق برای جعفر سرقینی، سرپرست فعلی، هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف دولتی و خصوصی در جهت رفع مشکلات جامعه صادرکنندگان را ضروری توصیف کرد و گفت: صادرکنندگان به عنوان پیشرانان اقتصادی در شرایط فعلی در خط مقدم نبرد اقتصادی قرار دارند و جهش تولید بدون صادرات میسر نخواهد بود.

وی با اشاره به تلاش‌های سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در جهت مساعدت به صادرکنندگان به منظور رفع تعهدات ارزی، اقدامات انجام شده در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و شهرستان‌ها و همچنین سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در قالب کمیته اقدام ارزی را با اهمیت دانست و افزود: گزارش بازگشت ارز حاصل از صادرات در قالب کمیته اقدام ارزی توسط سازمان توسعه تجارت ایران ارائه خواهد شد.

زادبوم بیان داشت: بسته تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات در راستای حمایت از صادرکنندگان طراحی شده و امیدواریم با برنامه‌‎های وزارت صنعت، معدن و تجارت و همکاری جامعه صادرکنندگان شاهد توسعه کیفی و کمی صادرات غیرنفتی در راستای سیاست‎های کلی اقتصاد مقاومتی باشیم.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در این نشست از تلاش‌های صادرکنندگان فعال و متعهد به بازگشت ارز به چرخه اقتصادی کشور تقدیر کرد.

بیشتر بخوانید:
حمایت قوه قضاییه از تجار معتبر و با اصالت

در ادامه جلسه معاون کسب و کار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در خصوص نقد و بررسی بسته سیاستی بازگشت ارز صادرات، ابلاغ ۲۵ تیرماه از سوی بانک مرکزی، گفت: بر اساس پیشنهاد اتاق بازرگانی لازم است  این بسته با رویکرد تسهیل فعالیت واحدهای تولیدی- صادراتی و صادرکنندگان معتبر و متعهد به بازگشت ارز در حوزه بخش خصوصی بازنگری شود، که مقرر شد سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری بانک مرکزی ایران و اتاق‌‌های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران در قالب تدابیر اثربخش در این زمینه اقدام کنند.

همچنین در بخش دیگری از درخواست‌ها و پیشنهادات اتاق بازرگانی مطرح شد که برخی بخش‌های اقتصادی نظیر کشاورزی در قالب سازو کارهای مناسب اجرایی باید به سمت استقلال ارزی و توسعه روش‌های تامین ارز نهاده‌ها و ملزومات اولیه تولید از محل ارز صادرات برنامه‌ریزی ‌شده و سیاستگذار ارزی نیز باید به این واقعیت اساسی اشراف پیدا کند.

در ادامه نشست کمیتۀ کارشناسی توسعۀ صادرات غیر نفتی، تشکل‌های بخش خصوصی ضمن تاکید بر مدیریت دقیق و رصد بازار ارز از سوی بانک مرکزی به موضوع اصلاح کلان قیمت ارز برای ایجاد ثبات اقتصادی و تحقق جهش تولید و استمرار صادرات اشاره کردند.

گفتنی است، در پایان مقرر شد با توجه به طرح موضوع تقویت تراز تجاری کشور به سمت توسعه صادرات و با توجه به تاکید مسئولان بلندپایه دولت، تمامی دستگاه‌ها اجرایی در چارچوب سیاست‌ها و اهداف کلان توسعه صادرات غیرنفتی نسبت به اصلاح سیاست‌ها، ضوابط و خط‌‌‌مشی‌های مربوطه اقدام کنند.

همچنین ببینید

کیان خودرو

فروش اقساطی سایپا تحویل فوری در کیان خودرو

پایگاه خبری دنیای برند، برنامه خرید اقساطی خودرو یک طرح بسیار محبوب است که به …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x