رونمایی برند ایرباس از «تاکسی پرنده»

رونمایی برند ایرباس از «تاکسی پرنده»

پایگاه خبری دنیای برند، برند ایرباس از جدیدترین طرح اصلاح شده خود برای یک «تاکسی پرنده» کاملا برقی با ظرفیت چهار صندلی و بال‌های ثابت و دم V شکل و هشت ملخ الکتریکی رونمایی کرد. هدف از ساخت این هواپیما، پروازهای بدون صدا به عنوان بخشی از حمل و نقل هوایی پایدار درون شهری اعلام شد.

به گفته غول هوافضای اروپایی یعنی برند ایرباس، این برند قصد دارد نمونه اولیه هواپیمای CityAirbus NextGen خود را در سال ۲۰۲۳ به پرواز درآورد و دریافت مجوز پرواز آن را تا سال ۲۰۲۵ هدف‌گذاری کرده است. برونو یون، مدیر اجرایی شرکت هلیکوپترهای ایرباس، در این باره گفت: ما در تلاش برای ایجاد یک بازار کاملاً جدید هستیم که به طور پایدار حمل و نقل هوایی را در شهرها یکپارچه می‌کند و در عین حال نگرانی‌های زیست محیطی و اجتماعی را برطرف می‌کند.

وی افزود: برند ایرباس متقاعد شده است که چالش‌های واقعی در مورد یکپارچه‌سازی درون شهری، پذیرش عمومی و مدیریت خودکار ترافیک هوایی به همان اندازه سخت است که چالش‌های فناوری و مدل‌های تجاری این وسایل نقلیه سخت هستند.

تاکسی‌های برقی هوایی به عنوان بخش جدیدی در صنعت هوانوردی در حال ظهور هستند چرا که اولین نسخه‌های طراحی آن‌ها نزدیک به بلوغ است و توسعه دهندگان آن‌ها به دنبال افزایش سرمایه از طریق «شرکت‌های با هدف ویژه تملک» هستند.

شرکت‌های نوپا در حال رقابت برای توسعه، دریافت مجوز و تولید هواپیماهای برقی به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای ایجاد تحول در سفرهای کوتاه مدت هستند. تلاش برای تاکسی‌های برقی پرنده، به ویژه در مناطق شهری، در حالی صورت می‌گیرد که دولت‌ها به دنبال کاهش انتشار کربن برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی هستند.

منبع: thenationalnews

همچنین ببینید

ایجاد برند ملی و بین‌المللی در بخش مواد معدنی

ایجاد برند ملی و بین‌المللی در بخش مواد معدنی

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرکل دفتر اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *