کاجستان بیستون برند گردشگری کرمانشاه

کاجستان بیستون برند گردشگری کرمانشاه

بیستون برند گردشگری کرمانشاه است.

پایگاه خبری دنیای برند، شهردار بیستون گفت: اگر کاجستان بیستون به شهرداری واگذار شود، آن را تبدیل به یک فرصت گردشگری می‌کنیم.

شورش فرامرزی در جلسه امروز(۱۰مهر) استاندار با شهردار و اعضای شورای شهر بیستون در تشریح مشکلات این شهر، به کمبود زمین شهری در بیستون اشاره کرد وافزود: در حال  حاضر زمین ذخیره ای برای ساخت و ساز نداریم و از سال ۱۳۹۵ معضل عدم صدور پروانه های ساختمانی موجب کاهش شدید درآمدهای شهرداری شده است.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ هکتار اراضی در نزدیکی شهر بیستون قرار دارد گفت: پیگیر الحاق این زمین ها به شهر هستیم تا از این طریق محدوده شهر را وسعت داده و ساخت و ساز های شهری را به آن سمت ببریم.

وی در ادامه با اشاره به وجود کاجستان ۱۱۲ هکتاری در نزدیکی شهر بیستون گفت: متاسفانه آنطور که باید به این کاجستان رسیدگی نمی شود و کاج های آن با بارندگی های سالیانه آبیاری می شوند و این درحالی است که این کاجستان می تواند به بهترین فرصت گردشگری برای بیستون تبدیل شود.

فرامرزی تصریح کرد: اگر این کاجستان از منابع طبیعی به شهرداری کرمانشاه واگذار شود، ضمن رسیدگی مناسب به آن می‌توانیم آن را تبدیل به یک فرصت گردشگری برای شهر کنیم.

وی با بیان اینکه بیستون برند گردشگری کرمانشاه است گفت: این شهر برای توسعه گردشگری نیازمند اعتبارات ویژه ای است و طبق دستوری که استاندار کرمانشاه دادند قرار است ساخت اِلمان های گردشگری از جمله اِلمان شیرین و فرهاد را پیگیری کنیم تا بتوانیم به تغییر فضای شهر به سمت گردشگری کمک کنیم.

فرامرزی در ادامه به مشکلات ترافیکی در محدوده شریان اصلی شهر به سمت شهر سنقر اشاره کرد وافزود: اگر مصوبه شورای ترافیک استان را داشته و بتوانیم اعتبار ۱٫۵ میلیارد تومانی برای تملک اراضی اطراف این مسیر را جذب کنیم، می توانیم مشکلات ترافیکی در این محدوده را حل کنیم.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

شهردار بیستون در ادامه با اشاره به الحاق روستای “بلوردی” به شهر بیستون گفت: این الحاق در صورتی است که اعتباری برای ساماندهی این بخش از شهر اختصاص داده نشده و بلوردی در حال حاضر با مشکلات زیرساختی و آسفالت و … مواجه است.

فرامرزی تصریح کرد: اگر بتوانیم اعتبار جذب کرده و این منطقه را آسفالت کرده و روشنایی معابر آن را برقرار سازیم، نقش مهمی در امنیتیگ مطلوب این بخش از شهر خواهد داشت.

فرامرزی اشاره ای هم به بدهی های شهرداری داشت و با اشاره به بدهی ۱٫۷ میلیارد تومانی شهرداری بیستون گفت: طی یکی دوسال گذشته خوشبختانه این بدهی را به حدود ۳۰۰ میلیون تومان کاهش داده ایم و اگر مطالباتی که از دستگاه های اجرایی داریم تسویه شود در کنار صفر کردن بدهی ها، حدود ۴۰۰ میلیون تومان هم در حساب شهرداری می ماند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

حضور پر رنگ برند مبل منبت ملایر در اکسپو ۲۰۲۱ دبی

حضور پر رنگ برند مبل منبت ملایر در اکسپو ۲۰۲۱ دبی

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس هیئت مدیره بازار مبل ملایر از درخواست همکاری چندین شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *