برند سامسونگ

شکایت یک شرکت نانویی از برند سامسونگ برای نقض مالکیت پتنت

یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نقاط کوانتومی از برند سامسونگ به دلیل نقض مالکیت فکری شکایت کرد، این شرکت پیش از این با سامسونگ در بخش نقاط کوانتومی همکاری داشته است.

پایگاه خبری دنیای برند، به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت نانوکو (Nanoco) از برند سامسونگ برای نقض مالکیت فکری خود شکایت کرد، نانوکو یکی از شرکت‌های قدرتمند در حوزه فناوری‌ نانو است که پتنت‌های مختلفی در بخش تلویزیون‌های حاوی نقاط کوانتومی موسوم به QLED را به ثبت رسانده است.

QLED یا همان دیودهای نشر نور نقاط کوانتومی یک فناوری جدید در حوزه ساخت تلویزیون است که از زمان عرضه در سال ۲۰۱۵، توجه زیادی را به خود جلب کرده است، استفاده از این فناوری می‌تواند کیفیت تصویر را بهبود دهد.

نقاط کوانتومی بلورهایی نانومقیاس هستند که می‌توانند رنگ و روشنایی LCD ها را بهبود دهند، QLED برند اختصاصی است که برند سامسونگ برای توصیف تلویزیون‌های حاوی نقاط کوانتومی استفاده می‌کند.

♦معرفی برند سامسونگ

در دادخواست شرکت نانوکو ادعا شده که برند سامسونگ ۵ حق ثبت اختراع این شرکت را نقض کرده است که این پتنت‌ها مربوط به توانایی رزین و سنتز نقاط کوانتومی می‌شود، این شرکت بریتانیایی ادعا می‌کند برند سامسونگ به‌ صورت عمدی حق ثبت اختراعات این شرکت را نقض کرده است و باید برای این نقض حق ثبت اختراع، جریمه پرداخت کند.

هیات‌ مدیره شرکت نانوکو می گوید که این شرکت به دنبال دفاع از دارایی‌های خود است، در صورت موفقیت، این دادخواست می‌تواند صدها میلیون دلار، اگر نه میلیاردها دلار، از درآمد سامسونگ را کاهش دهد.

برند سامسونگ در سال ۲۰۱۹ بیش از ۵ میلیون QLED را به فروش رسانده است، این شرکت بزرگ‌ترین فروشنده تلویزیون در جهان است و به تازگی گفته است که به دنبال بیش از نصف بازار جهانی تلویزیون‌های ۸K است.

کریستوفر ریچارد از شرکت نانوکو می‌گوید: نانوکو سابقه همکاری با برند سامسونگ را در توسعه فناوری‌های مبتنی بر نقاط کوانتومی دارد، بنابراین، ما از این که دیدیم برند سامسونگ همکاری خود را متوقف کرده و بدون مجوز از فناوری ما استفاده می‌کند، ناامید شدیم.

برخی معتقدند که این دادخواست یک بازی مدیریتی است تا برند سامسونگ را وارد به پذیرش شکست کند و در نهایت این برند مجبور به خرید نانوکو شود.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

خودروی مسکویچ روسیه

خودروی مسکویچ روسیه درکنار ۱۰ برند پرفروش

پایگاه خبری دنیای برند، خودروی مسکویچ روسیه برای اولین بار در ۱۰ برند پرفروش قرار …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x