ثبت نشان تجاری کمیته المپیک

ثبت نشان تجاری کمیته المپیک

سخنگوی کمیته ملی المپیک از ثبت نشان تجاری این نهاد ورزشی خبر داد و گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته بدون اطلاع و مجوز کمیته، برخی از مراکز تجاری و حتی آموزشی با استفاده از نشان و عنوان کمیته ملی المپیک فعالیت اقتصادی می‌کردند.

پایگاه خبری دنیای برند، «کیکاووس سعیدی» روز یکشنبه در این باره افزود: از آنجایی که  در دنیای تجارت و ورزش، ثبت برند یا همان نشان و علامت تجاری حائز اهمیت است، با پیگیری‌های اخیر کمیته ملی المپیک  و با هدف هرگونه سوء استفاده  از لوگو موفق به ثبت برند تجاری این نهاد ورزشی شدیم.

وی گفت: البته پیش از این و در سنوات گذشته پنج حلقه و عنوان کمیته بین المللی المپیک ثبت شده بود اما در ارتباط  با ثبت لوگوی کمیته ملی المپیک اقدامی صورت نگرفت، برهمین اساس اقدامات متعددی به صورت همزمان هم برای نهایی کردن آرم کمیته بین المللی المپیک و هم مراحل ثبت لوگوی  در اداره کل مالکیت معنوی انجام گرفت.

دبیرکل کمیته ملی المپیک اظهارداشت: با ثبت رسمی نشان تجاری کمیته ملی المپیک از هرگونه سو استفاده مادی و معنوی اشخاص حقیقی و حقوقی از نام، عنوان یا  نشان کمیته و حلقه‌های المپیک جلوگیری شده و دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی نمی‌توانند بدون مجوز و اطلاع کمیته ملی المپیک از نشان آن استفاده کنند.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

۱۰۰ برند با ارزش جهان در سال ۲۰۲۱ از نگاه Brandz

۱۰۰ برند با ارزش جهان در سال ۲۰۲۱ از نگاه Brandz

پایگاه خبری دنیای برند، موسسه برندز هر ساله لیست ۱۰۰ برند با ارزش جهان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *