برند نوکیا

ناسا با برند نوکیا شبکه نسل چهارم را در کره ماه راه‌اندازی می‌کند

برند مخابراتی نوکیا برنده مناقصه اداره ملی هوانوردی و فضا در آمریکا (ناسا) برای ساخت اولین شبکه مخابراتی بی سیم (سلولی) بر روی کره ماه شد.

پایگاه خبری دنیای برند، برند مخابراتی نوکیا برنده مناقصه اداره ملی هوانوردی و فضا در آمریکا (ناسا) برای ساخت اولین شبکه مخابراتی بی سیم (سلولی) بر روی کره ماه شد.

نوکیا روز دوشنبه در حالی این خبر را اعلام کرد که ناسا طرح بازگشت انسان به کره ماه در سال ۲۰۲۴ و سپس ایجاد پایگاه بر روی این کره را دنبال می کند. بنا به برنامه فضایی آرتمیس قرار است ناسا در سال ۲۰۲۴ اولین فضانورد زن را به قطب جنوب ماه بفرستد. ناسا امیدوار است تا این برنامه فضایی زمینه ساز حضور پایدار انسان ها بر روی کره ماه شود.

بنا به اعلام برند فنلاندی نوکیا اولین شبکه مخابراتی بی سیم با باند پهن در فضا تا پایان سال ۲۰۲۲ بر روی سطح کره ماه راه اندازی می شود. نوکیا در این طرح با یک شرکت خصوصی آمریکایی که در زمینه طراحی فضاپیماها فعالیت می کند همکاری خواهد کرد. تجهیزات مخابراتی نوکیا قرار است با استفاده از فرودگرهای این شرکت مستقر در ایالت تگزاس به کره ماه برود.

این تجهیزات بدون نیاز به انسان ها فناوری ارتباط گیری با استفاده از نسل چهارم شبکه تلفن همراه (۴G) را بر روی کره ماه در دسترس قرار خواهد داد. هدف نهایی البته ارتقای این شبکه به نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G) خواهد بود.

شبکه مخابراتی بی سیم با باند پهن در کره ماه به فضانوردان امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری خواهد داد. این شبکه همچنین استفاده از ماه پیماها و دیگر رباتها را تسهیل خواهد کرد.

ناسا امیدوار است تا با اجرای برنامه فضایی آرتمیس زمینه فعالیت شرکت های خصوصی بر روی کره ماه برای شکل گیری اقتصاد این کره را فراهم کند. این برنامه همچنین می تواند مقدمه ای برای اعزام انسان به کره مریخ باشد.

منبع: یورو نیوز

 

همچنین ببینید

پردرآمدترین یوتیوبرها

اعلام فهرست پردرآمدترین یوتیوبرهای ۲۰۲۱؛ جوان ۲۳ ساله با ۵۴ میلیون دلار صدرنشین شد

پایگاه خبری دنیای برند، جیمی دونالدسون، جوان ۲۳ ساله آمریکایی که بیشتر با نام مستربیست(MrBeast) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *