برندهای فناوری

تصمیم جدید اتحادیه اروپا برای برندهای فناوری

پایگاه خبری دنیای برند، برندهای فناوری از جمله برند آمازون، برند متا، برند مایکروسافت و برند گوگل به احتمال زیاد با تصمیم جدید اتحادیه اروپا در کشورهای عضو این اتحادیه قدرت دسترسی‌شان کاهش یابد.

کشور فرانسه که در حال حاضر ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد در توئیتی اعلام کرده است: پس از ۸ ساعت مذاکره توافقنامه‌ای موقت به دست آمده است.

تیری برتون مدیر صنعتی اتحادیه اروپا نیز در توئیتی اعلام کرد این توافقنامه عادلانه و باز بودن بازارهای دیجیتال را تضمین می‌کند.

از سوی دیگر مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای گفت: خواسته ما ساده است؛ بازارهای دیجیتال عادلانه. پلتفرم‌های بزرگ اجازه نمی‌دهند کسب وکارها و مشتریان از مزایای بازارهای دیجیتال رقابتی سود ببرند.

آندراس شواب یکی از قانونگذاران این اتحادیه نیز گفت: این بدان معنا است که دوره پرونده‌های طولانی شکایت آنتی تراست که مقامات علیه شرکت‌های بزرگ فناوری ثبت کرده اند، به سر آمده است.

قانون بازارهای دیجیتال(DMA) شامل حال شرکت‌هایی می‌شود که داده و دسترسی به پلتفرم‌ها را کنترل می‌کنند.

همچنین قانون مذکور دروازه بان سرویس‌های واسطه آنلاین، شبکه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو، سیستم‌های عامل، سرویس‌های تبلیغ آنلاین، رایانش ابری، سرویس‌های اشتراک گذاری ویدئو، مرورگرهای وب و دستیارهای مجازی را دربر می‌گیرد.

New EU decision for technology brands - تصمیم جدید اتحادیه اروپا برای برندهای فناوریبر اساس DMA، برندهای فناوری بزرگ باید خدمات پیام‌رسانی خود را به طور تعاملی فعال کنند و برای کاربران تجاری اجازه دسترسی به داده‌هایشان را فراهم کنند. کاربران تجاری تحت این قانون می‌توانند محصولات و خدمات رقیب را در یک پلتفرم تبلیغ کنند و با مشتریان خارج از پلتفرم معامله کنند. این قوانین شرکت‌ها را از ترجیح دادن خدمات خود به رقبا یا از حذف نرم افزارها یا برنامه‌های از پیش نصب شده توسط کاربران جلوگیری می‌کند.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا برای شرکت‌هایی با ارزش بازار ۷۵ میلیارد یورو، گردش مالی سالانه ۷.۵ میلیارد یورو و حداقل ۴۵ میلیون کاربر ماهانه اعمال می‌شود.

شرکت‌های متخلف با جریمه‌های سنگین تا ۱۰ درصد از گردش مالی سالانه جهانی خود به دلیل نقض قوانین و تا ۲۰ درصد برای تکرار تخلفات روبرو می‌شوند.

دراین میان اپل که به شدت علیه تصویب DMA لابی کرده ، نگرانی خود را تکرار کرده است و گوگل نیز موضع مشابهی را نسبت به قانون اتخاذ کرده است.

منبع: رویترز

همچنین ببینید

برند آمازون

اینترنت ماهواره ای برند آمازون

پایگاه خبری دنیای برند، برند آمازون به دنبال دریافت موافقت رگولاتورهای ارتباطاتی آمریکا به منظور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *