برند اپل

تاثیر تورم بر تولید برند اپل

پایگاه خبری دنیای برند، برند اپل سرگرم برنامه ریزی برای کاهش تولید آیفون و ایرپاد به دلیل متاثر شدن تقاضا از بحران اوکراین و تورم رو به رشد است.

 روزنامه نیک‌کی به نقل از منابع آگاه گزارش کرد برند آمریکایی اپل به دلیل تقاضای ضعیف‌تر از حد انتظار، در سه ماهه بعدی حدود ۲۰ درصدی آیفون SE کمتری تولید می‌کند و سفارش تولیدش را حدود دو تا سه میلیون دستگاه از برنامه ریزی اولیه کاهش می دهد.

برند اپل همچنین به دلیل استقبال ضعیف، سفارش تولید برای هدفون بی‌سیمی ایرپاد را برای کل سال ۲۰۲۲ به میزان بیش از ۱۰ میلیون دستگاه کاهش می دهد. این شرکت اوایل ماه میلادی جاری مدل جدید گوشی ارزان قیمت آیفون SE با قابلیت اتصال ۵G را عرضه کرد.

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ، آیفون SE با قابلیت اتصال ۴G از زمان عرضه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ تا پایان سال ۲۰۲۱، حدود ۱۲ درصد از کل فروش آیفون را به خود اختصاص داد و ژاپن پس از آمریکا بزرگترین بازار این گوشی بود.

بر اساس گزارش رویترز، برند اپل از تولیدکنندگان قراردادی خود درخواست کرده است چند میلیون دستگاه کمتر از برنامه ریزی قبلی آیفون ۱۳ تولید کنند اما اعلام کرده است که این تغییرات بر مبنای تقاضای فصلی بوده است.

همچنین ببینید

برند آمازون

اینترنت ماهواره ای برند آمازون

پایگاه خبری دنیای برند، برند آمازون به دنبال دریافت موافقت رگولاتورهای ارتباطاتی آمریکا به منظور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *