تیک تاک

قانون امنیتی جدید چین می‌تواند فروش تیک‌تاک به آمریکا را مختل کند

طبق قانون جدید صادرات تکنولوژی چین، فروش بخش آمریکای تیک‌تاک به شرکت‌های آمریکایی نیازمند اخذ مجوز از پکن خواهد بود.

پایگاه خبری دنیای برند به گزارش  به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، طبق قانون جدید صادرات تکنولوژی چین، فروش بخش آمریکای تیک‌تاک به شرکت‌های آمریکایی نیازمند اخذ مجوز از پکن خواهد بود.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که سی‌ان‌بی‌سی پیش از این گزارش داده بود تیک‌تاک ظرف چند روز آینده فروش بخش آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند خود را به ازای ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام خواهد کرد.

یک متخصص تجاری چین در گفتگو با خبرگزاری شین‌هوای چین گفت که از این به بعد برند تکنولوژی چین نظیر تیک‌تاک باید برای فروش دارایی‌های خارجی خود از دولت چین مجوز دریافت کنند. این ملزومات جدید احتمالاً فروش دارایی‌های این برندها تحت اجبار و انگیزه‌های سیاسی را پیچیده خواهد کرد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید
به کانال پایگاه خبری دنیای برند در تلگرام بپیوندید

کویی فان، پروفسور استاد تجارت بین‌الملل در دانشگاه تجارت و اقتصاد بین‌الملل چین گفت: پکن برای اولین بار در ۱۲ سال اخیر لیستی از برندهای تکنولوژی خود ارائه کرد که صادرات آنها ممنوع یا محدود است. او گفت این تغییرات شامل برند تیک‌تاک هم می‌شود.

کویی گفت: اگر بایت‌دنس بخواهد تکنولوژی مربوط به تیک‌تاک را بفروشد باید پروسه اخذ مجوز را طی کند. که این پروسه حدود ۳۰ روز طول می‌کشد.

منبع: مهر

همچنین ببینید

پردرآمدترین یوتیوبرها

اعلام فهرست پردرآمدترین یوتیوبرهای ۲۰۲۱؛ جوان ۲۳ ساله با ۵۴ میلیون دلار صدرنشین شد

پایگاه خبری دنیای برند، جیمی دونالدسون، جوان ۲۳ ساله آمریکایی که بیشتر با نام مستربیست(MrBeast) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *