پروانه‌های بهره‌برداری

رشد ۱۴۹ درصدی سرمایه‌گذاری در پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی

پایگاه خبری دنیای برند، بررسی گزارشات مربوط به صدور مجوزها در نیمه نخست سال جاری نشان‌دهنده افزایش ۱۴۹ درصدی سرمایه‌گذاری و رشد ۱۹٫۹ درصدی اشتغال در حوزه پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی است.

به گزارش شاتا، از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، تعداد ۱۸ هزار و ۲۲۲ فقره جواز تاسیس صنعتی در کشور صادر شده است و میزان سرمایه‌گذاری برای صدور این مجوزهای صنعتی مبلغی بالغ بر ۵۷۶ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که حاکی از رشد ۱۵۵ درصدی در هم‌سنجی با مدت مشابه سال ۹۹ است.

این میزان سرمایه‌گذاری و صدور جواز تاسیس صنعتی، منجر به ایجاد اشتغال ۴۳۸ هزار و ۸۹۵ نفری شده است که از نظر اشتغال نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۶٫۱ درصدی را به ثبت رسانده است.

این گزارش تعداد پروانه بهره‌برداری (شامل پروانه‌های بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای) در بازه زمانی مذکور را سه هزار و ۳۷۰ فقره عنوان کرده است که با توجه به سه هزار و ۳۰۴ پروانه صادر شده در نیمه نخست سال ۹۹، رشد ۲ درصدی را نشان می‌دهد؛ برای این پروانه‌های بهره‌برداری ۱۱۸ هزار و ۲۷۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴۹ درصد افزایش داشته است؛ میزان اشتغال ایجاد شده از این پروانه‌ها نیز ۷۶ هزار و ۵۲۷ نفر بوده است که در مقایسه با نیمه اول سال ۹۹، نزدیک به۲۰ درصد افزایش داشته است.

گزارش مجوزهای معدنی

همچنین آمارهای مربوط به مجوزهای صادر شده معدنی در نیمه اول سال جاری نشان‌دهنده صدور ۴۸۵ فقره پروانه اکتشاف معدنی، ۲۲۹ فقره گواهی کشف و ۲۴۹ فقره پروانه بهره‌برداری است و هزینه عملیات اکتشاف برای گواهی کشف‌های یاد شده یک هزار و ۹۳۳ میلیارد ریال بود که حاکی از رشد ۲۳۷٫۳ درصدی است. همچنین پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در این مدت، اشتغال ۲ هزار و ۴۱۸ نفری را به دنبال داشته است.

آمار بخش صنف، تجارت خارجی و فنی و مهندسی

بر اساس این گزارش در بخش صنف و تجارت خارجی، با صدور ۳ هزار و ۴۴۷ فقره کارت بازرگانی در ۶ ماه ابتدایی ۱۴۰۰، رشد ۵۰٫۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ ثبت شد؛ در حوزه پروانه‌های صنفی نیز در این مدت ۲۹۷ هزار و ۳۱۲ فقره پروانه صنفی در کشور صادر شده است.

در این مدت همچنین تعداد ۱۴۹ فقره جواز خدمات و تعداد ۸۰ پروانه در بخش فنی و مهندسی صادر شده است که به ترتیب رشد ۱٫۴ درصدی و ۱٫۳ درصدی را در هم‌سنجی با مدت مشابه سال ۹۹ نشان می‌دهد.

همچنین ببینید

The price of industrial parts 310x165 - قیمت قطعات صنعتی

قیمت قطعات صنعتی

پایگاه خبری دنیای برند، در بخش صنعت پتروشیمی ، کشاورزی ، نفت و گاز از …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x