برند جیلی چین به کمک ولوو به دنبال تبدیل شدن به غول خودروی جهانی

برند جیلی چین به کمک ولوو به دنبال تبدیل شدن به غول خودروی جهانی

برند خودروساز چینی، جیلی، در نظر دارد با استفاده از پلت‌فرم‌های توسعه یافته با برند خودروسازی ولوو مدل‌های جدیدی تحت برند پروتون مالزی تولید کند که مالکیت بخشی از آن را به عهده دارد.

پایگاه خبری دنیای برند، به نقل از رویترز، خودروساز چینی، جیلی، در نظر دارد با استفاده از پلت‌فرم‌های توسعه یافته با خودروسازی ولوو مدل‌های جدیدی تحت برند پروتون مالزی تولید کند که مالکیت بخشی از آن را به عهده دارد. این استراتژی نشان می‌دهد این برند در نظر دارد هرچه زودتر به اولین غول جهانی خودروسازی چین تبدیل شود.

برند جیلی ۱۰ سال پیش برند خودروسازی ولوو سوئد را به ازای ۱.۸ میلیارد دلار خرید. این معامله موجی از شوک را در بازار تجارت جهانی خودرو به وجود آورد و اعتبار بین‌المللی جیلی را بالا برد.

مقامات و مهندسان ارشد برند جیلی به رویترز گفتند که پروژه پروتون که به آن معماری مدولار کامپکت (سی‌ام‌ای) می‌گویند به آنها اجازه می‌دهد انواع گوناگونی از خودروهای کامپکت را با طراحی مکانیکی مشابهی سریع‌تر و ارزان‌تر از قبل، توسعه داده، طراحی کرده و بسازند.

جیلی در حال حاضر بیش از ۲ میلیون خودرو در سال از طریق همه برندهای خود به فروش می‌رساند که از لحاظ تعداد خودرو فاصله آن را با ۱۰ برند برتر جهان بسیار کم کرده است.

لی لی، معاون مؤسسه تحقیقاتی جیلی اتومبیل می‌گوید: پلت‌فرم سی‌ام‌ای به جیلی و ولوو اجازه می‌دهد تا خودروها را سریع‌تر و ارزان‌تر طراحی کنند و پایه و اساسی فنی برای سهم بالاتری در بازار به وجود می‌آورد.

همچنین ببینید

ایجاد برند ملی و بین‌المللی در بخش مواد معدنی

ایجاد برند ملی و بین‌المللی در بخش مواد معدنی

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرکل دفتر اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *