اسپانیا مقصد بعدی تسلا

اسپانیا مقصد بعدی تسلا خواهد بود؟

پایگاه خبری دنیای برند، برند خودروسازی تسلا سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی اسپانیا را بررسی می‌کند.

یک منبع آگاه به رویترز گفت که سازنده خودروهای الکتریکی آمریکایی تسلا، در حال مذاکره با رهبران دولت منطقه‌ای والنسیا در اسپانیا برای سرمایه‌گذاری در خودرو است. سخنگوی دولت منطقه‌ای والنسیا به رویترز گفت که با یک شرکت ناشناس درباره یک سرمایه‌گذاری بزرگ خودرو جلسات و گفتگوهایی داشته است اما با توجه به محرمانه‌بودن مذاکرات از ارائه جزئیات بیشتر اجتناب کرد.

یک منبع دیگر تایید کرد که شرکت مورد نظر تسلاست. روزنامه تجاری اسپانیایی سینکو دیاس اعلام کرد که این سرمایه‌گذاری یک کارخانه خودروسازی خواهد بود و می‌تواند به ۴.۵ میلیارد یورو (۴.۸۳ میلیارد دلار) برسد. رویترز نتوانست مقدار سرمایه‌گذاری احتمالی و نوع آن را تأیید کند.

در بیانیه‌ای، دولت والنسیا وجود توافق نامه با تسلا را رد کرد. تسلا بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، در حالی که دولت مرکزی اسپانیا از اظهار نظر اجتناب کرد.

اسپانیا دومین تولیدکننده بزرگ خودرو در اروپاست. خودروساز آلمانی فولکس‌واگن سال گذشته اعلام کرد که ۱۰ میلیارد یورو برای ساخت یک کارخانه باتری ۴۰ گیگاوات ساعتی در سائونتو، نزدیک والنسیا، سرمایه‌گذاری خواهد کرد و تولید آن تا سال ۲۰۲۶ آغاز خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، والنسیا، در شرق اسپانیا، محل کارخانه خودروسازی فورد است که قصد دارد تولید خودروهای الکتریکی را در آنجا آغاز کند. تسلا تا امروز به برنامه‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا اشاره نکرده است.

همچنین ببینید

Thematic festivals with the approach of Mazandaran brand agricultural products 310x165 - جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات کشاورزی برند استان مازندران

جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات کشاورزی برند استان مازندران

پایگاه خبری دنیای برند، سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x