اینتل

عقب نشینی برند آمریکایی اینتل در آلمان

پایگاه خبری دنیای برند، شرکت آمریکایی اینتل از هدف اولیه خود برای راه اندازی کارخانه تراشه در شهر ماگدبورگ آلمان در نیمه اول سال ۲۰۲۳، عقب نشینی کرد و خواستار دریافت یارانه دولتی بیشتری شد.

پس از این که پاندمی کووید ۱۹ و حمله نظامی روسیه به اوکراین، ریسکهای زنجیره تامین جهانی را بارز کرد، این کارخانه برای طرحهای آلمان و اتحادیه اروپا برای تقویت تولید داخلی تراشه، اهمیت زیادی پیدا کرد.

روزنامه فولکس اشتیمه در گزارشی با اعلام خبر به تاخیر افتادن راه‌اندازی کارخانه تراشه اینتل در آلمان، نوشت: افزایش هزینه انرژی و مواد خام، محاسبات اولیه این شرکت آمریکایی را برهم زده است. اینتل در ابتدا هزینه ۱۷ میلیارد یورو (۱۸ میلیارد دلار) را پیش بینی کرده بود اما هزینه این پروژه اکنون به ۲۰ میلیارد یورو نزدیک شده است.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

 سخنگوی اینتل گفت: چالش‌های ژئوپلیتیکی افزایش پیدا کرده و تقاضا برای نیمه‌رساناها، کاهش یافته است. این به معنای آن است که نمی‌توانیم تاریخ قطعی برای آغاز ساخت این کارخانه بدهیم. این شرکت اعلام کرد سرگرم مذاکره با دولت آلمان درباره نحوه تامین هزینه اضافی است.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

The end of the scam in Divar 310x165 - پایان کلاهبرداری در دیوار: هوش مصنوعی این پلتفرم، متخلفان را شناسایی و حسابشان را مسدود می‌کند

پایان کلاهبرداری در دیوار: هوش مصنوعی این پلتفرم، متخلفان را شناسایی و حسابشان را مسدود می‌کند

در راستای ارتقای امنیت و مبارزه با کلاهبرداری، دیوار از هوش مصنوعی برای شناسایی و مسدود کردن حساب‌های مشکوک استفاده می‌کند. کاربرانی که به دلیل رفتار مشکوک حسابشان محدود می‌شود، تنها با پشت سر گذاشتن فرآیند احراز هویت ویدیویی می‌توانند از این لیست خارج شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *