عسل خراسان جنوبی

عسل خراسان جنوبی برند می شود

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۲۸ درصد اشتغال استان وابسته به بخش کشاورزی است، گفت: عسل خراسان جنوبی برند می‌شود.

مهدی جعفری، چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی با خبرنگاران و فعالان فضای مجازی اظهار کرد: هدف وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم این است که ایران به اقتدار غذایی در غرب آسیا برسد.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ما به عنوان متولیان بخش کشاورزی و هشت مجموعه مرتبط با جهاد کشاورزی در استان نیز باید در راستای رسیدن به این هدف تلاش کنیم، بیان‌کرد: در خراسان‌جنوبی ۲۸ درصد اشتغال و ۲۹ درصد اقتصاد را بخش کشاورزی تشکیل می‌دهد.

جعفری ادامه‌داد: گوشت موجود در بازار حاصل یک برنامه‌ریزی یک ساله، نان و گندم نتیجه تلاش یک سال زراعی و گوشت مرغ در بازار ماحصل یک برنامه‌ریزی ۴۵ روزه است و از این جهت معتقدیم بدون برنامه بخش کشاورزی به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

وی افزود: یکی از نکات مهم و اساسی این است که محصولات خاص و ویژه خراسان‌جنوبی تنها زرشک، زعفران و عناب نیست بلکه ما ۱۱ محصول ویژه در استان داریم که بخش مهمی از اشتغال و اقتصاد خانوارهای روستایی در خراسان‌جنوبی را تشکیل می‌دهد.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: شاید برای برخی از افراد این نکته جالب باشد که عسل نیز یکی از محصولات ویژه و مهم استان است که به زودی پس از دریافت گواهینامه، عسل این منطقه تبدیل به یک برند کشوری می‌شود.

جعفری با اشاره به حضور بسیار کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی در برنامه‌های نیز خدمت سازمان یادآور شد: به همه همکاران تأکید کرده‌ام که نهایت تلاش خود را برای پاسخگویی و کاهش نارضایتی در جامعه هدف داشته باشیم و هیچکس برای حل مشکل خود نباید پس در اتاق رئیس و مدیر و معاونان سازمان معطل بماند.

منبع: مهر

همچنین ببینید

saipa 55613 310x165 - تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

تولید بیش از ۱۱۸ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو در گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 118 هزار و 338 دستگاه خودرو تولید کرده و همچنین موفق شده متوسط تولید روزانه خود را به بیش از 2 هزار دستگاه برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *