وزارتخانه

تصدیگری وزارتخانه را به صفر می رسانیم

پایگاه خبری دنیای برند، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر کاهش حجم کار در این معاونت با هدف بالاتر بردن کیفیت و دقت کار گفت: تصمیم بر این شده که ارتباط ارباب رجوع با واحدهای مثل واحدهای غذایی و دارویی قطع شود و مواردی از این دست به حوزه های مربوطه مثل سازمان صمت استان تهران به صورت کامل سپرده شود و تصدیگری وزارتخانه در این زمینه به صفر برسد به طوری که پس از این، ارتباط ما فقط با اتحادیه ها و تشکل ها خواهد بود.

محمد مهدی برادران در نشست تکریم و معارفه مدیرکل دفتر صنایع غذا و داروی معاونت صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور نمایندگان بخش خصوصی فعال در حوزه غذا و دارو برگزار شد، اظهار داشت: تصدیگری باید به صفر برسد و این مهم را از حوزه غذا و دارو شروع می کنیم.

وی با بیان اینکه البته می توانیم با توجه عملکردها، اقدام به امتیاز دهی و تعیین رتبه فعالان نماییم، ادامه داد: برای بالاتر بردن شاخص های کیفیت دنبال مدیریت بهینه هستیم. ارتباط با ارباب رجوع باید قطع شود و دیگر پاسخگوی واحدها نخواهیم بود و این مهم را همانطور که اشاره شد از حوزه غذا و دارو شروع می کنیم چرا که کار ما سیاستگذاری و پایش خواهد بود.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر جریان شفاف اطلاعات از تولید تا مصرف اظهار داشت: تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را باید دعوت به شفافیت کنیم. جریان شفاف اطلاعات نتیجه اش می شود تولید شفاف که نتیجه خود آن هم می شود قیمت گذاری شفاف که در نهایت قدرت تصمیم گیری را بالا می برد. اطلاعات که جامع و کامل باشد به بیگ دیتا می رسیم که می تواند منجر به تصمیم گیری های هوشمندانه شود.

برادران افزود: در راستای جریان شفاف اطلاعات و در حوزه درج قیمت تولیدکننده روی کالا، فاز سه هم عملیاتی شده و فاز چهار این روند، ۲۳ یا ۲۴ بهمن که همان درج قیمت تولیدکننده روی محصولات جدید خواهد بود، اجرایی می شود. کاهش قیمت ها در برخی کالاها مشهود است و من بعد معلوم خواهد شد که تولیدکننده با چه قیمتی کالای خود را در اختیار توزیع کننده قرار می دهد و در این میان توزیع کننده چه سودی را برای خود لحاظ می کند.

وی همچنین با بیان اینکه تولیدکنندگان با طرح درج قیمت تولیدکننده همراهی خوبی از خود نشان داده اند و با اقبال خوب مردم هم مواجه شده است، گفت: نتیجه این جریان هم می شود فروش بیشتر محصول که افزایش تولید را هم به دنبال خواهد داشت. ما برای تقویت پول ملی خود به این افزایش تولید نیاز داریم. از سوی دیگر با افزایش تولید و جریان شفاف اطلاعات، قیمت ها واقعی می شوند و هزینه سبد مصرف کننده هم کمتر و ارزان تر تمام می¬شود.

گفتنی است، طی این نشست معاون صنایع عمومی وزارت صمت، ضمن تقدیر از زحمات هما الوندی به عنوان سرپرست دفتر صنایع غذا و دارو، علیرضا شه پرست را به عنوان مدیرکل جدید این دفتر معرفی کرد.

منبع: شاتا

همچنین ببینید

Img20240221200502494 310x165 - همه دستگاه‌ها به اصلاح و بازنگری قانون تجارت الکترونیکی کمک کنند

همه دستگاه‌ها به اصلاح و بازنگری قانون تجارت الکترونیکی کمک کنند

نشست «برنامه هفتم توسعه با محوریت اقتصاد دیجیتال» که به همت مرکز نوآوری و تحول …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x