ثبت اختراع

ثبت اختراع جوانی موفق در حوزه مشاغل خانگی

پایگاه خبری دنیای برند، کارآفرین جوان استان سیستان و بلوچستان توانسته است، با گام‌های استوار و بلند خود در حوزه آبزی پروری ماهیان زینتی به موفقیت برسد.

ایمان باران زهی، جوان موفق در حوزه مشاغل خانگی بیان کرد: از سال ۹۵ استارت کار ما زده شد و ما تمرکز بیشتر خود را در بحث مشاغل خانگی داشتیم و در این حوزه باافراد بیشتری در بحث آموزش و فروش همکاری کردیم و توانستیم شرکت خود را ثبت و راه اندازی کنیم.

وی گفت: در حال حاضر در بحث آبزی پروری ، ماهیان زینتی و پرورش جلبک اسپیرولینا جهت خوراک ماهیان زینتی تعداد نفراتی را تحت آموزش دارم ، که به عنوان شغل خانگی با هم همکاری داریم.

باران زهی افزود: همچنین افرادی را جهت ثبت نام در طرح ملی مشاغل خانگی که با محوریت جهاد دانشگاهی و وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی در حال اجرا است معرفی کردم ان شاالله با کمک و مشاوره گرفتن از کارشناسان طرح ملی مشاغل خانگی، کارهای مثبتی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

وی گفت: کارشناسان طرح ملی مشاغل خانگی می‌توانند در زمینه های فروش مجازی،ثبت برند،شبکه سازی،اتصال به بازار و..‌.به علاقمندان فعالیت در حوزه مشاغل خانگی کمک و مشاوره ارائه دهند.

وی در ادامه از موفقیت های خود در این حوزه بیان کرد: در ابتدای کار و فعالیت به صورت خانگی با تعدادی کم شروع کردیم، در این مسیر یکی دوبار کار دچار آسیب و تلفات شد ، با بررسی های که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم ، شرایط آب مثل دما و اکسیژن برای ماهی ها بسیار مهم است ، لذا برای جلوگیری از تلفات ناگهانی و ضرر و زیان به فکر طراحی دستگاهی هوشمند جهت اطلاع رسانی شرایط آب با سنسور به گوشی افراد افتادیم، با نوشتن طرح و ارائه آن به پارک علم و فناوری با استقبال خوبی مواجه شدیم ، دستگاه به صورت پایلوت آزمایشگاهی ساخته و ثبت اختراع شد.

باران زهی گفت: قصد داریم در آینده به صورت صنعتی و بزرگ تر کار کنیم تا هوشمند سازی مزارع کشاورزی را در پی داشته باشد.

وی افزود: موفقیت بعدی ما کار تحقیقاتی پرورش جلبک اسپیرولینا است که به صورت محیط آزمایشگاهی خیلی کوچک با تولید ۱ لیتر شروع کردیم ، اما در حال حاضر تولید ده هزار لیتری داریم ، همین موضوع نیز به عنوان مشاغل خانگی قابل اجرا است در کنار پرورش ماهیان زینتی وارد بحث نیمه‌صنعتی آن شدیم و ان شاالله تولید ده برابر آن را آغاز خواهیم کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در این مسیر مسائل مالی و عدم دسترسی به فضای مناسب و همچنین نیروی کار خوب، ماهر و دلسوز حائز اهمیت است.

وی افزود: از مسئولین تقاضای همکاری در زمینه ارائه تسهیلات و فضای کاری مناسب را داریم و برای جوانان توصیه دارم اگر به حرفه ای علاقه دارند هیچگاه ناامید نشوند و به ایده‌هایی که دارند ایمان داشته باشند چرا که همیشه کارهای بزرگ و قشنگ از ذهن های خلاق خلق می شود.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

Island tourism branding on three levels 310x165 - اطلس جامع گردشگری جزیره قشم تدوین می‌شود/ برندسازی گردشگری جزیره در سه سطح

اطلس جامع گردشگری جزیره قشم تدوین می‌شود/ برندسازی گردشگری جزیره در سه سطح

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تدوین اطلس جامع گردشگری این …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x