رشد ۳.۴ تریلیون دلاری ۷ برند برتر تکنولوژی در سال ۲۰۲۰

رشد ۳.۴ تریلیون دلاری ۷ برند برتر تکنولوژی در سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ به پایان رسید و در حالی که بحران کرونا بسیاری از شرکت‌ها را در این سال زمین‌گیر کرد، ۷ برند بزرگ تکنولوژی جهان سود عظیمی از آن به دست آوردند.

پایگاه خبری دنیای برند، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سال ۲۰۲۰ به پایان رسید و در حالی که بحران کرونا بسیاری از برندها را در این سال زمین‌گیر کرد، ۷ برند بزرگ تکنولوژی جهان سود عظیمی از آن به دست آوردند.

۷ برند برتر تکنولوژی آمریکا از لحاظ ارزش بازار، اپل، مایکروسافت، آمازون، آلفابت (گوگل)، فیسبوک، تسلا و ان‌ویدیا، علی‌رغم پاندمی کرونا و بحران شدید اقتصادی جهان، روی هم رفته ۳.۴ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش ارزش داشتند.

نه بحران کرونا و نه افزایش تعداد تحقیقات و بازرسی‌ها در مورد حاکمیت این شرکت‌ها بر بازار نتوانست مانع رشد فوق‌العاده آنها شود.

ارزش بازار برند اپل تنها در سال ۲۰۲۰ با جهشی ۱ تریلیون دلاری روبرو شد و به دنبال آن ارزش سهام برند آمازون در این سال بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار جهش کرد. ارزش سهام اپل ۸۱ درصد در این سال جهش کرد و آمازون هم بیش از ۷۶ درصد به ارزش خود افزود.

برندهای مایکروسافت، آلفابت و فیسبوک، هر کدام به ترتیب ۴۸۰ میلیارد دلار، ۲۶۸ میلیارد دلار و ۱۹۳ میلیارد دلار به ارزش خود افزودند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

ارزش سهام برند تسلا در سال ۲۰۲۰ بیش از ۹ برابر شد و این برند را به جمع ۵ شرکت برتر آمریکا از لحاظ ارزش بازار رساند و همه را غافل‌گیر کرد. ارزش سهام این برند در ابتدای ۲۰۲۰ تنها ۷۶ میلیارد دلار بود اما در انتها به ۶۶۹ میلیارد دلار رسید.

ارزش سهام ان‌ویدیا امسال با افزایش شدید تقاضا برای بازی‌های رایانه‌ای و پردازش‌گرهای مراکز داده بیش از ۲ برابر شد. ارزش این شرکت در پایان ۲۰۲۰ به ۳۲۳ میلیارد دلار رسید.

منبع: مهر

همچنین ببینید

افزایش هزینه برند هواوی برای لابی در آمریکا

افزایش هزینه برند هواوی برای لابی در آمریکا

پایگاه خبری دنیای برند، برند هواوی تکنولوژی که با تحریم آمریکا از پروژه های مخابراتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *