برندسازی

لزوم برندسازی برای محصولات تولیدی زندانیان

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با تاکید بر حقوق و دستمزد عادلانه و منصفانه برای مددجویان شاغل گفت: در سال جاری دستمزد زندانیان شاغل ۳۰ درصد افزایش یافت اما باتوجه به وضعیت اقتصادی موجود، انتظار می‌رود بنیاد تعاون زندانیان این پرداخت‌ها را عادلانه و منطقی‌تر اجرا کند.

از سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی در مراسم انعقاد تفاهمنامه «همدلی، هم‌افزایی و توسعه اشتغال» با مدیرعامل بنیاد تعاون زندان‌ها که به‌منظور همکاری هرچه بیشتر میان این دو نهاد و در جهت ایجاد اشتغال مولّد و پایدار برای زندانیان برگزار شد افزود: قوه قضاییه در دوران کنونی به صورت کاملا عملیاتی در مسیر تحول و تعالی و اجرای سند تحول قضایی گام برداشته و این گام هم شتابان است؛ بنابراین ما باید به سرعت در این مسیر حرکت کنیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار در این چارچوب، توسعه حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان و توجه به خانواده آنان است. تعامل هرچه بیشتر با بنیاد تعاون زندانیان نیز در این راستا خواهد بود.

همه امکانات لازم برای توسعه اشتغال را در اختیار بنیاد تعاون زندانیان قرار داده‌ایم

هر تصمیمی که در بنیاد تعاون زندانیان گرفته و اجرا شود، باید در راستای توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی مددجو تا کمک به خانواده نیازمند او و نیز خدمتی به حوزه زندانبانی قلمداد شود

محمدی اظهارداشت: امروز نیازمند همگرایی و هم‌افزایی دوچندان میان سازمان زندان‌ها و بنیاد تعاون زندانیان هستیم و در این فرصت طلایی، توسعه کمی و کیفی اشتغال در زندان‌ها مبتنی بر این تفاهمنامه، می‌تواند نقطه عطف باشد؛ بنابراین هر تصمیمی که در بنیاد تعاون زندانیان گرفته و اجرا شود، باید در راستای توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی مددجو تا کمک به خانواده نیازمند او و نیز خدمتی به حوزه زندانبانی قلمداد شود.

رئیس سازمان زندان‌ها با تأکید بر اینکه سازمان زندان‌ها نهایت همکاری را با بنیاد تعاون زندانیان دارد گفت: برای تحقق هدف یادشده و در چارچوب مقررات، امکانات لازم را در اختیار بنیاد تعاون زندانیان قرار داده‌ایم. فعالیت آنان در کارگاه‌های تولیدی زندان‌ها با همه امکانات و تجهیزات زیربنایی مثالی از همکاری سازمان زندان‌ها با بنیاد است.

وی ادامه داد: خدمات ما در زندان‌ها به‌ویژه در حوزه اشتغال زندانیان، نیازمند اطلاع‌رسانی درست است تا افکار عمومی هم در جریان این فعالیت‌ها قرار گیرند بلکه تبلیغات سوء و غیرواقع برخی جریانات خاموش شود.

The necessity of branding for prisoners products 01 - لزوم برندسازی برای محصولات تولیدی زندانیانتسهیلات باید در خدمت اشتغال‌زایی جدید و تجهیز امکانات باشد

محمدی اظهارداشت: این تفاهم‌نامه و مواد آن باید عملیاتی شده و به عنوان الگوی تحقق اشتغال در زندان‌ها باشد. ما حتی می‌توانیم برای رونق این اولویت جدی، بخشی از تسهیلات مصوب مجلس برای اشتغال در زندان‌ها را که با کارمزد پایین نیز همراه است، در اختیار بنیاد تعاون زندانیان قرار دهیم.

وی اضافه کرد: این تسهیلات البته باید در خدمت اشتغال‌زایی جدید و تجهیز امکانات باشد یعنی هر کدام از اشخاصی که از این امکان بهره می‌برند، باید تجهیزات جدید را به زندان‌ها اضافه کنند تا توسعه اشتغال مددجویان را درپی داشته باشد.

بنیاد تعاون زندانیان باید برای محصولات خود برندسازی کند. اگر مردم بدانند که یک کالا توسط قشر ضعیفی مثل مددجویان و خانواده‌ آنان تولید شده است، اقبال بیشتری به خرید آن پیدا می‌کنند

رئیس سازمان زندان‌ها، برندسازی برای محصولات زندانیان را لازم دانست و گفت: بنیاد تعاون زندانیان باید برای محصولات خود برندسازی کند. اگر کالایی دارای برند باشد و مردم هم بدانند که یک کالا توسط قشر ضعیفی مثل مددجویان و خانواده‌ آنان تولید شده است، اقبال بیشتری به خرید آن پیدا می‌کنند زیرا مردم، خیران و خیرخواهان نسبت به این قشر از جامعه توجه ویژه‌ای خواهند داشت.

انتظار می‌رود دستمزد زندانیان شاغل عادلانه و منطقی‌تر شود

رئیس سازمان زندان‌ها تأمین بازار فروش برای تولیدات مددجویان را مورد تأکید قرار داد و افزود: امروز نه فقط در حوزه تولید بلکه باید برای فروش و عرضه محصولات مددجویان تبلیغ و برندسازی کنیم و حتی در پی صادرات این کالا و محصولات باشیم زیرا برخی از آنان به واقع قابلیت صادرات دارند. این ظرفیت بالقوه نیز باید به کمک بنیاد تعاون زندانیان محقق شود.

وی همچنین بر بکارگیری سامانه‌های الکترونیک و عبور از سیستم سنتی در نظارت بر مددجویان شاغل تأکید کرد و گفت: سازمان در جهت سوددهی و کسب ارزش افزوده با بنیاد نهایت تعامل را خواهد داشت اما همکاری متقابل را درخواست داریم. این تفاهمنامه نیز بیانیه همدلی و تعامل است یعنی هم امکانات در زندان‌ها در اختیار بنیاد قرار می‌گیرد و هم متعاقبا انتظار داریم که بنیاد نیازمندی‌های زندان‌ها را رفع کند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

در بخش دیگری از مراسم، رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان، گزارشی از فعالیت بنیاد در زندان‌ها ارائه داد.

مطهرنژاد با اعلام اینکه در ۱۰ سال گذشته بالغ بر چند ۱۰ هزار مددجو در حوزه اشتغال آموزش دیده‌اند، گفت: همه تلاش بنیاد بر این بوده که خود را در کنار سازمان زندان‌ها ببیند بلکه بتواند کمک‌حال مددجویان و خانواده آنان باشد.

وی پابندهای الکترونیک را از نتایج این همکاری عنوان کرد و افزود: وظیفه داریم هر قدر می‌توانیم رفاه مددجویان را تأمین کنیم. سعی ما تولید محصولات در زندان‌ها برمبنای فروش است و هم‌افزایی امروز ما با زندان‌ها نیز در راستای توسعه اشتغال خواهد بود.

همچنین ببینید

اخراج ۹۰۰ نفر از کارمندان پلی استیشن

اخراج ۹۰۰ نفر از کارمندان پلی استیشن

سونی چند روز پیش اعلام کرده بود که فروش پلی استیشن ۵ آنطور که هدف …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x