برند شهر خلاق سفال و سرامیک

سمنان، برند شهر خلاق سفال و سرامیک

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان معتقد است که برند شهر خلاق سفال و سرامیک، نقش مؤثری در جذب گردشگر به سمنان خواهد داشت.

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، حمیدرضا دوست‌محمدی ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۰ در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به ارتقاء این شهر تاریخی به شهر خلاق سفال و سرامیک اظهار کرد: تحقق اهداف شهر خلاق سفال و سرامیک نیاز به مشارکت هنرمندان و جامعه هدف دارد و در این خصوص تشکیل اتاق فکر با حضور هنرمندان ضروری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان برگزاری نشست تخصصی با هنرمندان سفال و سرامیک، دعوت از اساتید مطرح برای ارائه آموزش‌های نوین، تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان، بهره‌گیری از تجربه‌های مناسب بین‌المللی و تدوین برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را از جمله راهکارهای اجرای هر چه بهتر شهر خلاق سفال و سرامیک عنوان کرد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

وی با بیان اینکه سفال و سرامیک از ظرفیت بسیار بالایی در سمنان برخوردار است خاطرنشان کرد: این استان در هنر سفال و سرامیک هنرمندان بنامی در سطح ملی و بین المللی دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این جلسه گفت: تحقق اهداف شهر خلاق سفال و سرامیک نیاز به تشکیل کارگروهی با حضور کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، دانشگاه و هنرمندان دارد.

Semnan the brand of the creative city of pottery and ceramics - سمنان، برند شهر خلاق سفال و سرامیکفرشید فلاح تأکید کرد: شهر خلاق سفال و سرامیک باید به رشد و اعتلای سفال و سرامیک کشور، عرضه محصولات به روش‌های الکترونیک، اجرای کارهای پژوهشی، انتشار نشریات علمی، ثبت معنوی آثار و حضور در بازارهای جهانی و محلی کمک کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، راه اندازی گذر فرهنگی سفال و سرامیک با کمک شهرداری سمنان و بازارچه عرضه سفال و سرامیک را از جمله برنامه‌ها عنوان کرد.

همچنین ببینید

Unveiling of 2 medical grade polymers at Iranplast International Exhibition 310x165 - رونمایی از ۲ پلیمر گرید پزشکی در نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست

رونمایی از ۲ پلیمر گرید پزشکی در نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست

پایگاه خبری دنیای برند، پلیمرهای گرید پزشکی PVC_S70 و PVC_S67 تولیدی در پتروشیمی غدیر در …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x