برند شهر خلاق سفال و سرامیک

سمنان، برند شهر خلاق سفال و سرامیک

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان معتقد است که برند شهر خلاق سفال و سرامیک، نقش مؤثری در جذب گردشگر به سمنان خواهد داشت.

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، حمیدرضا دوست‌محمدی ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۰ در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به ارتقاء این شهر تاریخی به شهر خلاق سفال و سرامیک اظهار کرد: تحقق اهداف شهر خلاق سفال و سرامیک نیاز به مشارکت هنرمندان و جامعه هدف دارد و در این خصوص تشکیل اتاق فکر با حضور هنرمندان ضروری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان برگزاری نشست تخصصی با هنرمندان سفال و سرامیک، دعوت از اساتید مطرح برای ارائه آموزش‌های نوین، تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان، بهره‌گیری از تجربه‌های مناسب بین‌المللی و تدوین برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را از جمله راهکارهای اجرای هر چه بهتر شهر خلاق سفال و سرامیک عنوان کرد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

وی با بیان اینکه سفال و سرامیک از ظرفیت بسیار بالایی در سمنان برخوردار است خاطرنشان کرد: این استان در هنر سفال و سرامیک هنرمندان بنامی در سطح ملی و بین المللی دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این جلسه گفت: تحقق اهداف شهر خلاق سفال و سرامیک نیاز به تشکیل کارگروهی با حضور کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، دانشگاه و هنرمندان دارد.

Semnan the brand of the creative city of pottery and ceramics - سمنان، برند شهر خلاق سفال و سرامیکفرشید فلاح تأکید کرد: شهر خلاق سفال و سرامیک باید به رشد و اعتلای سفال و سرامیک کشور، عرضه محصولات به روش‌های الکترونیک، اجرای کارهای پژوهشی، انتشار نشریات علمی، ثبت معنوی آثار و حضور در بازارهای جهانی و محلی کمک کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، راه اندازی گذر فرهنگی سفال و سرامیک با کمک شهرداری سمنان و بازارچه عرضه سفال و سرامیک را از جمله برنامه‌ها عنوان کرد.

همچنین ببینید

62569188 310x165 - تنش میان فرانسه و آمریکا بر سر توتال: ماکرون از شرکت‌های وفادار به کشور حمایت می‌کنیم

تنش میان فرانسه و آمریکا بر سر توتال: ماکرون از شرکت‌های وفادار به کشور حمایت می‌کنیم

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، نگرانی خود را از احتمال خروج شرکت بزرگ نفتی توتال انرژی از این کشور ابراز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *