توسعه صادرات و ساماندهی تنظیم بازار

توسعه صادرات و ساماندهی تنظیم بازار

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از الگوی جدید مدیریت بازار وزارت صمت، از وزیر صمت خواست تا با به‌کارگیری تمامی ظرفیت ها در راستای توسعه صادرات و ساماندهی تنظیم بازار گام بردارد.

عزت الله اکبری تالار پشتی در نشست هم‌اندیشی نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعضای شورای معاونین وزارت صمت که به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: موضوع سامانه جامع تجارت بسیار مهم است، این سامانه گلوگاه واردات و صادرات می‌باشد.
وی بر استفاده حداکثری از ظرفیت تهاتر، حرکت در راستای برون‌سپاری و حمایت همه جانبه از بخش خصوصی نیز تاکید کرد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت موضوع اکتشاف به خصوص اکتشافات عمقی در بخش معدن، ادامه داد: اکتشافات عمقی در دنیا نقش مهمی را ایفا می کنند که در این حوزه نیز وزارت صمت برنامه‌های خوبی دارد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

اکبری تالار پشتی بر راه اندازی پروژه های ترانزیتی برای اتصال به بازارهای جهانی تاکید کرد و افزود: برای تحقق اهداف صادراتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری، رییس جمهور و وزیر صمت می باشد ترانزیت نقش حائز اهمیتی دارد که در این حوزه هماهنگی فرابخشی و بین دستگاهی ضرورت دارد.
وی در خصوص صنعت خودروسازی نیز بیان کرد: مشکل اصلی صنعت خودروسازی ساختار است، ساختارها باید درست شود و به سمت رقابتی شدن پیش برویم، البته در این حوزه سهم دولت و بخش خصوصی نیز باید تعیین گردد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین کاهش نقش واقعی دلار در اقتصاد ایران را مورد تاکید قرار داد.
گفتنی است در این نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بیان مهمترین نقطه نظرات خود در خصوص ارائه الگو و برنامه جدید مدیریت بازار وزارت صمت پرداختند.

منبع: شاتا

همچنین ببینید

Img20240618104125144 310x165 - اجرا نکردن مصوبات شورای گفت‌وگو، ترک فعل است

اجرا نکردن مصوبات شورای گفت‌وگو، ترک فعل است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد، گفت: مصوبات جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *