برند برتر 2020

گزارشی از صد برند برتر ۲۰۲۰

پایگاه خبری دنیای برند، گزارشی تکمیلی از صد برند برتر سال ۲۰۲۰ دنیا.

ظبق گزارش صد برند برتر دنیا در سال ۲۰۲۰ که با سال ۲۰۱۹ تفاوت هایی دارد، برندهای آمازون ، اسپاتیفای و نتفلیکس از بزرگترین رشدهای رتبه بندی در زمان شیوع ویروس کرونا هستند.برندهای زوم  و تسلا در رده گزارش بهترین برندهای جهانی ۲۰۲۰ اینتربرند قرار می گیرند و برند مایکروسافت با پیشی گرفتن از برند گوگل، وارد سه لیست برتر می شود.

برندهای تازه وارد به لیست صد برند برتر سال ۲۰۲۰:

برند اینستاگرام با رتبه ۱۹

برند یوتیوب با رتبه ۳۰

برند زوم با رتبه ۱۰۰

برند تسلا با رتبه ۴۰

و برند جونی والکر با رتبه ۹۸

برندهای فناوری مانند برند اپل، برند آمازون و برند مایکروسافت جزو ۱۰ برند برتر دنیا قرار گرفته‌اند.

در برند آمازون بیشترین افزایش ارزش را مشاهده می کنید و در برندهای اسپاتیفای و نتفلیکس بیشترین رشد در رتبه بندی و برند تازه وارد به لیست، برند اینستاگرام بسیار غافلگیرانه وارد لیست شده است.

برندهای که بر پایه فناوری هستند رشد را نشان دادند، در حالی که برندهای خرده فروشی در میان التهابات جهانی دست و پنجه نرم می کنند.

در میان بحران‌ها و التهابات جهانی با تأثیر قابل توجه آن در تجارت در سال ۲۰۲۰ ، اینتربرند برندهایی را معرفی کرده است که در رتبه بندی بهترین برندهای جهانی ۲۰۲۰ بهترین عملکرد را داشته اند. همانطور که انتظار می رفت، در ۱۲ ماه گذشته برندهای رسانه های اجتماعی و ارتباطات وضعیت خوبی داشته اند و برند اینستاگرام (شماره ۱۹) ، برند یوتیوب (شماره ۳۰) و برند زوم (شماره ۱۰۰) برای اولین بار در رتبه بندی قرار گرفته اند. برند تسلا با ارزش تجاری ۱۲،۷۸۵ میلیون دلار بار دیگر در رده بندی رتبه ۴۰ قرار گرفت.

برندهای رسانه ای نیز موفقیت هایی را در میان آشفتگی های ایجاد شده توسط ویروس کرونا مشاهده کرده‌اند. برند اسپاتیفای با رتبه ۷۰ ، با افزایش ۵۲ درصدی ارزش نام تجاری به ۸۳۸۹ میلیون دلار آمریکا – جهش ۲۲ پله ای در رتبه بندی، در حالی که برند نتفلیکس (Netflix) با ۴۱ درصد افزایش به ۱۲،۶۶۵ میلیون دلار، به رتبه ۴۱ رسید. اسراتژیهای مختلف در تجارت در این موفقیت نقش داشته اند.

  • ده برند برتر

برند آمازون با ارزش ۲۰۰،۶۶۷ میلیون دلاری بهترین عملکرد را کسب کرد و رتبه ۲ را کسب کرد و ارزش برند را ۶۰٪ افزایش داد. در حالی که برند اپل جایگاه نخست خود را در جدول حفظ کرده است، افزایش ارزش برند مایکروسافت در سال جاری (۱۶۶،۰۰۱ میلیون دلار) به معنای پیشی گرفتن از گوگل (رتبه ۴) است تا به رتبه ۳ برسد.

برند گوگل برای اولین بار از سال ۲۰۱۲ به بعد از جمع سه نفر برتر خارج شده است.

در همین حال، رتبه ۵ برند سامسونگ (۶۲،۲۸۹ میلیون دلار آمریکا) برای اولین بار به جمع پنج برند برتر تبدیل شده است.

برند کوکاکولا رتبه ۶ (۵۶۸۹۴ میلیون دلار)، برند تویوتا رتبه ۷ (۵۱،۵۹۵ میلیون دلار)، برند مرسدس بنز رتبه ۸ (۴۹۲۶۸ میلیون دلار)، برند مک دونالد رتبه ۹ (۴۲۸۱۶ میلیون دلار) و برند دیزنی رتبه ۱۰ (۴۰،۷۷۳ میلیون دلار آمریکا). ده برند برتر ۵۰٪ ارزش کل جدول امسال را تشکیل می دهند.

 

  • تاثیر ویروس کرونا برا برندها

همچنین در رتبه بندی بهترین برندهای جهانی ۲۰۲۰ “تأثیر ویروس کرونا” مشاهده شد که بسته شدن فروشگاه های جهانی باعث افت ارزش برند زارا Zara (رتبه ۳۵) و برند اچ اند ام H&M (رتبه ۳۷) به ترتیب ۱۳٪ و ۱۴٪ شد که هر دو حداقل شش مکان سقوط کردند رتبه بندی این سالها پس از دو سال به عنوان بخش برتر در حال رشد، برندهای لوکس در سال ۲۰۲۰ مورد توجه قرار گرفتند ، به جز برند هرمس رتبه ۲۸ که بین ۱-۹٪ افت کرد.

سایر برندها و صنایع از “تاثیر ویروس کرونا” بهره‌مند شده اند، به ویژه لجستیک (حمل و نقل) که رشد متوسط ​​۵ درصدی داشته است – UPS (رتبه ۲۴) ، FedEx (رتبه ۷۵) و DHL (رتبه ۸۱) همه رشد مثبت برند را مشاهده کرده اند.

PayPal (رتبه ۶۰) ، Visa (رتبه ۴۵) و Mastercard (رتبه ۵۷) نیز به ترتیب ۱۲ ، ۱۰ و ۵ مقام در رتبه بندی افزایش یافته اند. همه گیری ویروس کرونا و تغییر ناگهانی به سمت الکترونیکی  به عنوان روش اصلی پرداخت به نفع این برندهای معتبر شد.

  • ارزش برندها

ارزش کلی برندها به ۲،۳۳۶،۴۹۱ میلیون دلار آمریکا افزایش یافته است (۹ درصد بیشتر از ۲۰۱۹). رشد صنعت فناوری تاثیر بسزایی در ارزش برندها داشته است. رشد متوسط ​​ارزش برند در میان تمام برند های در حال رشد ۱۴٪ بود. رشد متوسط ​​برندهای بر پایه فناوری ۲۰٪ بود. برندهای فناوری و پلتفرم فناوری اکنون ۴۸٪ از ارزش کل جدول را در مقابل تنها ۱۷٪ در سال ۲۰۱۰ نشان می دهند.

 

Best Global Brands 2020 125 994x1024 - گزارشی از صد برند برتر 2020 Best Global Brands 2020 2650 1024x1024 - گزارشی از صد برند برتر 2020 Best Global Brands 2020 5175 958x1024 - گزارشی از صد برند برتر 2020 Best Global Brands 2020 76100 1019x1024 - گزارشی از صد برند برتر 2020

بیشتر بخوانید:

صد برند برتر ۲۰۲۱ از نگاه اینتر برند/ اپل در صدر لیست

برند اپل، برند آمازون و برند مایکروسافت جزو سه برند برتر سال ۲۰۲۱ دنیا قرار گرفتند.

Top 100 Brands 2021 from the View of Interbrand 300x150 - گزارشی از صد برند برتر 2020برند اپل با رشد ۲۶ درصدی به نسبت سال ۲۰۲۰ به ارزش ۴۰۸ میلیون دلار در رتبه اول صد برند برتر ۲۰۲۱ قرار گرفت. در ادامه برند آمازون با رشد ۲۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ با ارزش ۲۴۹ میلیون دلار در رتبه دوم و برند مایکروسافت با رشد ۲۷ درصدی با ارزش ۲۱۰ میلیون دلار رتبه سوم قرار گرفتند.

ادامه مطلب در این لینک بخوانید.

Mohsen gholampour 660x330 - گزارشی از صد برند برتر 2020

یاداشت

محسن غلام پور مدیرمسئول مجله دنیای برند کارشناس شبکه ایران کالا

 

همچنین ببینید

63043023 310x165 - اولین ماموریت فضاپیمای «استارلاینر» فعلا انجام نمی‌شود

اولین ماموریت فضاپیمای «استارلاینر» فعلا انجام نمی‌شود

مقامات ناسا اعلام کردند که ماموریت سرنشین‌دار فضاپیمای «استارلاینر» باز هم به تعویق افتاده و هیچ تاریخ جدیدی برای پرتاب آن درنظر گرفته نشده است.

۲ نظر

  1. blank

    ممنونم از کامنت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *