علامت تجاری

نود هزار علامت تجاری در حوزه سلامت به ثبت رسیده است

پایگاه خبری دنیای برند، در نشست مشترک مدیران دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضاییه اعلام شد که ۹۰ هزار علامت تجاری در حوزه سلامت به ثبت رسیده است.

سید محمد علی میرطاهری، رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضاییه، در این نشست بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد ثبت علائم تجاری و برند در حوزه سلامت است و صرفا در سال گذشته چیزی بالغ بر ۹۰ هزار علامت تجاری در حوزه سلامت به ثبت رسیده است.

در ادامه‌ی این نشست، پرداختن به مواردی همچون ارتقای کیفی ارزیابی اختراعات حوزه سلامت در میان مراجع استعلام، تاکید بر تهیه شیوه نامه داوری اختراعات جهت اتخاذ رویکردی واحد در میان مراجع استعلام در حوزه سلامت، گسترش برنامه‌های مشترک آموزشی جهت توانمندسازی مجموعه‌ی مدیران، کارشناسان و فناوران حوزه سلامت، اعلام تشکیل شورای راهبردی مالکیت فکری جهت انسجام ارتباط مدیران و کارشناسان تمامی دستگاه های اجرایی در حوزه مالکیت فکری در آینده ای نزدیک، ساماندهی مراجع استعلام حوزه سلامت، از طریق برگزاری دوره های آموزشی و توانمندسازی مورد تاکید قرار گرفت.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

در این جلسه همچنین، مدیران دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضاییه، گسترش همکاری مرکز مالکیت معنوی و مجموعه معاونت های مرتبط وزارت بهداشت در حوزه مالکیت فکری جهت رفع موانع موجود، تمرکز برنامه‌های آموزشی مشترک در زمینه داوری اختراعات و توانمندسازی مجموعه ارزیابان اختراعات در حوزه سلامت و گسترش رویدادهای آموزشی مشترک با وایپو با تمرکز بر دوره‌های آموزشی داوری اختراعات در حوزه دارو و بیوتکنولوژی را مطرح کردند.

بنا بر اعلام دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، در پایان این نشست مقرر شد به منظور گسترش همکاری‌ها و رفع موانع موجود، این جلسات در قالب کارگروهی مشترک با حضور مدیران و کارشناسان هر دو مجموعه و تصمیم‌گیران سایر نهادها و مجموعه‌های مرتبط با حوزه مالکیت فکری در سطح وزارت بهداشت پیگیری شود.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

63066263 310x165 - ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

دو روز پیش بود که ایلان ماسک شرکت‌های اپل و اوپن‌ای‌آی را به دلیل آنچه «نقض امنیتی غیرقابل قبول» خواند، تهدید به شکایت کرد و حالا اوپن‌ای‌آی در مقام پاسخ برآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *