پرفروش ترین برند گوشی 2018

رشد برندهای آسیایی‌ در برابر افول آمریکایی‌ ها

سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ نیز همچنان جایگاه نخستین شرکت تولید وعرضه‌کننده موبایل را در جهان به خود اختصاص داد و برخلاف اپل، شاهد یک رشد قابل توجه در میزان فروش گوشی‌های خود بود.

به گزارش ایسنا، کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی و آماری کانترپوینت و استراتژی آنالتیکس با بررسی داده‌های موجود از میزان فروش گوشی‌های هوشمند در جهان، به تازگی گزارش جدیدی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد سامسونگ، همچنان مقام نخست شرکت‌های تولید و عرضه‌کننده موبایل را در جهان به خود اختصاص داده است.

بعد از آن نیز، دو شرکت هواوی و اپل با اختلاف نه چندان زیادی به ترتیب در جایگاههای دوم و سوم این فهرست رده‌بندی جای گرفته‌اند.

سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی، توانسته است ۷۶.۳ میلیون دستگاه در بازارهای جهانی به فروش برساند. این در حالیست که میزان فروش آن در مدت مشابه سال ۲۰۱۸، ۷۱.۵ میلیون دستگاه بوده است.

سامسونگ بدین ترتیب سهم خود را از فروش گوشی‌های هوشمند در جهان از ۲۰.۴ درصد به ۲۲.۳ درصد رسانده است.  

هواوی در رتبه دوم شرکت‌های تولید وعرضه‌کننده موبایل در جهان

بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، هواوی نیز که در رتبه دوم این فهرست رده‌بندی جای گرفته است، توانسته است در دومین فصل سال جاری میلادی ۵۸.۷ میلیون دستگاه بفروشد در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، ۵۴.۲ میلیون دستگاه روانه بازارهای جهانی کرده بود.

اپل در رتبه سوم شرکت‌های تولید وعرضه‌کننده موبایل

اپل در گزارش‌های اخیر همواره در رتبه سوم شرکت‌های تولید و عرضه‌کننده موبایل در جهان قرار گرفته است. فروش این غول تکنولوژی آمریکایی در این بازه زمانی از ۴۱.۳ میلیون دستگاه در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ به ۳۸ میلیون دستگاه در مدت مشابه سال جاری میلادی رسیده که این امر نشان‌دهنده افت و کاهش هفت درصدی سهم اپل در بازارهای جهانی است که از ۱۱.۸ به ۱۱.۱ درصد رسیده است.

دیگر شرکت‌های تولیدکننده پرفروش، شیائومی و اوپو

از دیگر شرکت‌های تولیدکننده پرفروش که موفق شده‌اند در میان پنج برند برتر و پرطرفدار جهان در فصل دوم ۲۰۱۹ میلادی جای بگیرند، می‌توان به شیائومی و اوپو اشاره کرد. آنها به ترتیب با فروش ۳۲ میلیون و ۲۹.۸ میلیون دستگاه در جایگاههای چهارم و پنجم جای گرفته و سهمی معادل ۹.۴ درصد و ۸.۷ درصدی را به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالیست که میزان فروش شیائومی در دومین فصل ۲۰۱۸ نیز ۳۲ میلیون دستگاه بوده و می‌توان نتیجه‌گیری کرد که این شرکت چینی هیچ تغییری در سهم خود از بازارهای فروش ایجاد و تجربه نکرده است. سهم شرکت اوپو از فروش گوشی‌های هوشمند نیز از ۸.۶ درصد به ۸.۷ درصد رسیده است.  

ریزش قابل توجه در میزان فروش گوشی‌های آیفون

با اینکه مجموع فروش گوشی‌های هوشمند در بازارهای جهانی روندی کاهشی را تجربه کرده است اما سامسونگ و هواوی در همین بازه زمانی موفق شده‌اند یک افزایش ۱.۹ درصدی و ۱.۷ درصدی را برای خود به ثبت برسانند. در حالی که بزرگترین رقیب آمریکایی آنها، اپل، با اینکه همچنان در رتبه سوم این جدول باقی مانده است، اما ریزش قابل توجهی را در میزان فروش گوشی‌های آیفون تجربه کرده است.

پیشتر نیز گزارش مالی سه ماه دوم سال جاری میلادی منتشر شده از سوی اپل نشان می‌داد که درآمدزایی اپل از فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در این مدت ۲۵.۹۹ میلیارد دلار بوده است. این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل، این رقم ۲۹.۴۷ میلیارد دلار ثبت شده بوده است. این بدان معناست که درآمدزایی اپل از فروش آیفون شاهد یک کاهش ۱۲ درصدی در مقیاس یک سالانه بوده و حتی از پیش‌بینی‌های کارشناسان و تحلیلگران وال‌استریت نیز پایین‌تر آمده است.

میزان فروش ال‌جی نیز در دومین فصل ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل، از ۹.۸ میلیون به ۸ میلیون دستگاه رسیده است. اما شرکت اچ‌ ام‌ دی گلوبال که عرضه‌کننده گوشی‌های برند نوکیاست، در سه ماهه دوم ۲۰۱۸، ۴.۸ میلیون دستگاه گوشی فروخته که در مدت مشابه سال جاری این رقم به ۴ میلیون دستگاه رسیده است. 

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - رشد برندهای آسیایی‌ در برابر افول آمریکایی‌ ها

57922605 - رشد برندهای آسیایی‌ در برابر افول آمریکایی‌ ها

همچنین ببینید

پردرآمدترین یوتیوبرها

اعلام فهرست پردرآمدترین یوتیوبرهای ۲۰۲۱؛ جوان ۲۳ ساله با ۵۴ میلیون دلار صدرنشین شد

پایگاه خبری دنیای برند، جیمی دونالدسون، جوان ۲۳ ساله آمریکایی که بیشتر با نام مستربیست(MrBeast) …