98feb2eb 66b5 4bdb bd69 c01a41cc400c 660x330 - برندهای فرانسوی در صدر جدول رده بندی پرطرفدارترین خودروها

برندهای فرانسوی در صدر جدول رده بندی پرطرفدارترین خودروها

فرانسه یکی از مهم ترین و بزرگترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می‌رود که میزبان شرکت‌های خودروسازی متعددی همچون رنو، پژو و سیتروئن بوده است و همواره توجه خیل عظیمی از کارشناسان و تحلیلگران بازار خودرو را به سمت و سوی خود جلب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند– به نقل از ایسنا به نظر می‌رسد که مشتریان و شهروندان فرانسوی طبق روال بازه‌های زمانی مختلف در سال‌های قبل، همچنان از خریداری خودروهای وطنی استقبال بی‌نظیری می‌کنند.

به گزارش ایسنا، فرانسه یکی از مهم ترین و بزرگترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می‌رود که میزبان شرکت‌های خودروسازی متعددی همچون رنو، پژو و سیتروئن بوده است و همواره توجه خیل عظیمی از کارشناسان و تحلیلگران بازار خودرو را به سمت و سوی خود جلب کرده است.

همانطور که در گزارش‌های پیشین نیز به چشم می‌خورد، مشتریان و شهروندان فرانسوی علاقه و تمایل زیادی به خریداری و استفاده از خودروهای وطنی ساخت خودروسازان فرانسوی دارند و همواره آمارهای منتشر شده در خصوص پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای فروخته و عرضه شده در این کشور نشان داده که برندهای فرانسوی در صدر جدول رده بندی پرطرفدارترین خودروها قرار گرفته‌اند.

بر اساس جدول زیر که در وب سایت focus۲move آمده است، رنو کلیو (Renault Clio) موفق شده است همچون سال گذشته، رتبه نخست را در جدول پرفروش‌ترین خودروهای عرضه شده در فرانسه در اوت ۲۰۱۹ میلادی کسب کند.

61448094 - برندهای فرانسوی در صدر جدول رده بندی پرطرفدارترین خودروها

بعد از آن خودروی پژو ۲۰۸ با حفظ سمت نسبت به سال قبل، همچنان جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

در این میان، سیتروئن سی۳ (Citroen C۳) جای خود را با پژو ۳۰۰۸ در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ عوض کرده و در جایگاه سوم ایستاده و رقیب خود را یک پله تنزل داده است.

داسیا ساندرو (Dacia Sandero) و رنو کپچر (Renault Captur) نیز به همین منوال، جای خود را در مقایسه با رتبه‌های سال گذشته خود جابجا کرده و ساندرو توانسته است از رقیب خود پیشی گرفته و در مقام پنجم این جدول جای بگیرد.

پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۸ اما در همان رتبه‌های سال قبل خود باقی ماندند و به ترتیب در جایگاه هفتم و هشتم این جدول رده بندی قرار گرفتند.

سیتروئن سی۳ ایرکراس (Citroen C۳ Aircross) در این میان، با عملکرد موفقیت آمیز و تفاوت فاحشی نسبت به رتبه خود در مدت مشابه سال ۲۰۱۸، توانست از رتبه ۱۳ به نهم جدول برسد و یک رشد ۱۹.۱ درصدی را برای خود رقم بزند.

داسیا داستر (Dacia Duster) نیز از جایگاه نهم در اوت ۲۰۱۸، به جایگاه دهم جدول پرفروش‌ترین خودروهای عرضه شده در فرانسه در اوت ۲۰۱۹ تنزل پیدا کرده است.

همچنین ببینید

saipa 55613 310x165 - تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

تولید بیش از ۱۱۸ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو در گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 118 هزار و 338 دستگاه خودرو تولید کرده و همچنین موفق شده متوسط تولید روزانه خود را به بیش از 2 هزار دستگاه برساند.