19182225 674 660x330 - جشنواره پژواک؛ حرکت موفق و رو به رشد در عرصه مستندسازی رادیویی

جشنواره پژواک؛ حرکت موفق و رو به رشد در عرصه مستندسازی رادیویی

سامان پارسا، داور بخش انتخاب آثار جشنواره پژواک با اعلام این خبر گفت: جشنواره پژواک را اگر بخواهیم با دیگر جشنواره های پیشین رادیو مقایسه کنیم، باید بگوییم که جشنواره پژواک در نوع خودش حرکت موفقی است.

وی ادامه داد: این موفقیت هم مرهون نوع نگاه متمرکز و هدفمند روی گونه ای خاص از برنامه سازی رادیو بوده است.

داور بخش انتخاب آثار بیان کرد: در جشنواره های پیشین ما شاهد این رویکرد بودیم که یک نگاه کل به همه تولیدات در حوزه رسانه شنیداری رادیو می شد و نگاه متمرکز جشنواره پژواک بر روی گونه مستند، خودش رویکردی جدید بود. این رویکرد ممکن است با نقدهایی هم در واقع روبرو باشد اما واقعیت این است که سیاستگذاران و صاحبان رسانه به این نتیجه رسیدند که شاید آینده رسانه شنیداری رادیو بیشتر در گرو ساخت مستند باشد تا ساخت آثاری در سایر گونه های رادیویی. در مجموع برگزاری جشنواره پژواک و ادامه یافتن آن،اقدام فرخنده تلقی می شود.

وی عنوان کرد: جشنواره پژواک در طی دوره هایی که برگزار شده توانسته فرهنگ مستند سازی را احیا کند و این موضوع باعث شده که روز به روز گونه مستند در جدول پخش شبکه های رادیویی بسیار پر رنگ تر از پیش دیده بشود.

پارسا در خصوص داوری جشنواره پژواک این نکته را اذعان کرد که با توجه به ظرفیت بالای کارشناسان در معاونت صدا این انتظار می رود که بهره گیری از تجارب مفید و ارزشمند این کارشناسان، داوری ای را پیش روی ما بگذارد تا داوری صحیح و کم نقصی رخ بدهد و امیدوار باشیم که بتواند به هرچه پر بارتر شدن این شاخه خاص از برنامه سازی کمک بکند.

وی ادامه داد: حضور برنامه سازان نسل جوان در جشنواره پژواک در ساخت برنامه های مستند، افق جدیدی را پیش روی مدیران و تصمیم گیرندگان حوزه کلان رسانه باز می کند و یک امر کاملا استراتژیک هست و ما را امیدوار می کند که بتوانیم روز به روز برنامه های جذاب تر و شنیدنی تر را برای مخاطبان تهیه کنیم و این برنامه ها را روی آنتن بفرستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

19484167 845 310x165 - ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ امروز استودیوی شماره هشت معاونت صدای رسانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *