6af12f43 5067 4f29 b7f5 8dcefa8c7f6b 660x330 - برندسازی صنایع دستی ایرانی ملاکی برای اصالت تولیدات

برندسازی صنایع دستی ایرانی ملاکی برای اصالت تولیدات

یکی از عوامل مهم توسعه گردشگری و مبادلات فرهنگی نیاز به حرکت به سمت برندسازی و تجاری سازی و معرفی هرچه بیشتر و بهتر دارد تا شاهد رونق اقتصادی در این بخش باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری نشست تخصصی بسته بندی و راهکارهای تجاری‎سازی صنایع دستی ویژه تولیدکنندگان، طراحان و فعالان این حوزه در مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری دنیای برند ، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر گفت: این نشست تخصصی با هماهنگی و مشارکت معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دوشنبه ۱۵ مهر ماه جاری در محل سالن نمایش موزه بزرگ خراسان واقع در بوستان کوهسنگی مشهد با حضور بیش از ۱۰۰ نفر برگزار خواهد شد.

وی گفت: مطابق هماهنگی های به عمل آمده در این نشست شش نفر از استادان بنام در حوزه های برندینگ، بسته بندی، تولید محصولات کاربردی، کارآفرینی، بازاریابی و تجاری سازی صنایع دستی به ارائه مطلب می پردازند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: صنایع دستی به عنوان نمادی از فرهنگ، تمدن و هنر ملت ایران به عنوان نفیس ترین و ارزشمندترین تولیدات داخلی و نیز یکی از عوامل مهم توسعه گردشگری و مبادلات فرهنگی نیاز به حرکت به سمت برندسازی و تجاری سازی و معرفی هرچه بیشتر و بهتر دارد تا شاهد رونق اقتصادی در این بخش باشیم.

مکرمی فر اظهار کرد: در بازار صنایع دستی داخل کشور، نبود یا کمرنگ بودن برندسازی صنایع دستی ایرانی سبب شده، ملاک مشخصی برای اصالت تولیدات در این حوزه وجود نداشته باشد و ارزان بودن ملاک خرید مردم و البته استقبال فروشندگان بدون توجه به اصل کیفیت شده است.

ذهنیت مثبت نسبت به نام تجاری و برند

وی با بیان این که برندسازی در عرصه داخلی و جهانی و در اذهان مصرف کنندگان موجب تمایز تولیدات می شود، گفت: در واقع یک برند و نام تجاری ذهنیت مثبتی در مشتری به وجود آورده و او را تشویق به خرید آن کالا می کند.

مکرمی فر ادامه داد: می توان با هدفمند کردن محصولات صنایع دستی و در نظر گرفتن نیاز مصرف کنندگان محصولات این بخش، به رشد و پرورش توانایی هنرمندان و حمایت از آنان اقدام کرد.

مکرمی فر همچنین تصریح کرد: تفکر عرضه سنتی همسو با تولید دستی، تنوع سایز و اندازه، رضایت به وضع موجود، نبود مشوق، تفکر هزینه بر بودن عدم فرهنگ سازی، عدم توجه به بازارهای بین المللی، عدم وجود قوانین الزام آور و مواردی از این قبیل، دست به دست هم داده تا بسته بندی در صنایع دستی موضوعی مغفول بماند.

وی گفت: با توجه به نقش موثر بسته بندی در حفاظت از محصول، هویت سازی، ایجاد جاذبه خرید، افزایش اقبال، فروش و صادرات محصولات صنایع دستی با اقداماتی از قبیل فرهنگ سازی، ترویج و تبلیغ با دو مخاطب تولیدکننده و خریدار صنایع دستی می توان به حفظ بازارهای سنتی و ورود به بازارهای جدید کمک کرد.

همچنین ببینید

The end of the scam in Divar 310x165 - پایان کلاهبرداری در دیوار: هوش مصنوعی این پلتفرم، متخلفان را شناسایی و حسابشان را مسدود می‌کند

پایان کلاهبرداری در دیوار: هوش مصنوعی این پلتفرم، متخلفان را شناسایی و حسابشان را مسدود می‌کند

در راستای ارتقای امنیت و مبارزه با کلاهبرداری، دیوار از هوش مصنوعی برای شناسایی و مسدود کردن حساب‌های مشکوک استفاده می‌کند. کاربرانی که به دلیل رفتار مشکوک حسابشان محدود می‌شود، تنها با پشت سر گذاشتن فرآیند احراز هویت ویدیویی می‌توانند از این لیست خارج شوند.