برند گوگل با همکاری لیورپول

برند گوگل با همکاری لیورپول، هوش مصنوعی را به دنیای فوتبال می‌آورد

آزمایشگاه DeepMind گوگل، به‌عنوان بخشی از همکاری سه‌ساله خود با باشگاه فوتبال انگلیسی لیورپول (Liverpool FC)، با یک ابزار جدید با نام TacticAI که به‌مربیان در زمینه دستورات تاکتیکی کمک می‌کند، قصد دارد هوش مصنوعی را وارد دنیای فوتبال کند.

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از دیجیاتو و براساس گزارش اینسایدر، استارتاپ DeepMind مستقر در لندن، به‌عنوان بخشی از همکاری سه‌ساله خود با باشگاه فوتبال انگلیسی لیورپول (Liverpool FC)، به‌تازگی از نمونه اولیه ابزار هوش مصنوعی خود که TacticAI نام دارد، پرده برداشت.

این سیستم هوش مصنوعی توسط مجموعه داده‌ای از بیش از ۷۰۰۰ ضربه کرنر از مسابقات لیگ برتر انگلیس (EPL) آموزش داده شده است و کارشناسانی که در این پروژه همکاری داشته‌اند، مدعی شده‌اند که TacticAI در طراحی برنامه‌هایی برای حمله و دفاع از نقطه کرنر، بهتر از انسان‌ها عمل می‌کند.

نحوه کار هوش مصنوعی TacticAI در فوتبال

The Google brand brings artificial intelligence to the world of football in cooperation with Liverpool - برند گوگل با همکاری لیورپول، هوش مصنوعی را به دنیای فوتبال می‌آوردTacticAI می‌تواند در موقعیت‌های هجومی و تدافعی که از ضربات کرنر شکل می‌گیرند، درباره موقعیت بازیکنان پیشنهادهایی را به مربیان ارائه کند. در مورد سایر ضربات ایستگاهی مانند پرتاب‌ها، ضربات آزاد و پنالتی‌ها نیز داده‌های ساختاری مشابهی وجود دارد که هوش مصنوعی می‌تواند باعث تقویت آن‌ها شود و کارشناسان قصد دارند در آینده روی این زمینه‌ها نیز تمرکز کنند.

«ژه وانگ»، یکی از مدیران گوگل دیپ‌مایند که روی پروژه TacticAI کار کرده است، می‌گوید:

«یکی از نقاط هیجان‌انگیز [فوتبال] برای من این است که این مسابقه چیزی بین هنر و علم است. اتفاقات غیرمترقبه زیادی در یک مسابقه وجود دارد، اما ما همچنان می‌توانیم از این داده‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر استفاده کنیم.»

The Google brand brings artificial intelligence to the world of football in cooperation with Liverpool 0 - برند گوگل با همکاری لیورپول، هوش مصنوعی را به دنیای فوتبال می‌آورد«پتار ولیچکوویچ»، از دیگر مدیران DeepMind نیز توضیح می‌دهد که سیستم TacticAI به این دلیل روی داده‌های به‌دست‌آمده از کرنرها آموزش داده شده است که این ضربات ایستگاهی بخش‌های ساختارمندتری از مسابقه را به‌همراه دارند. او در این رابطه می‌گوید:

«فوتبال فوق‌العاده غیرقابل پیش‌بینی است. شما هرگز نمی‌توانید دقیقاً پیش‌بینی کنید که چه اتفاقی رخ خواهد داد. اما کاری که می‌توان انجام داد این است که به الگوی تاکتیک‌ها توجه کنید. کرنرها واقعاً برای این کار خوب هستند، زیرا مکرر و جدی هستند و منجر به موقعیت‌هایی برای گل می‌شوند.»

پایان

همچنین ببینید

filimo 54587 310x165 - اطلاعیه برند فیلیمو: فیلیمیوم هیچ ارتباطی با برند فیلیمو ندارد

اطلاعیه برند فیلیمو: فیلیمیوم هیچ ارتباطی با برند فیلیمو ندارد

در پی تماس‌ها و سوالات مکرر به اطلاع مردم و مخاطبان شبکه نمایش خانگی می‌رساند که پلتفرمی به نام «فیلیمیوم» که با قصد و نیت قبلی و کاملا آگاهانه از برند «فیلیمو» سوءاستفاده کرده و می‌کند، هیچ ارتباطی با برند و پلفترم «فیلیمو» ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *