بوئینگ و ایرباس

رقیب چینی برندهای هواپیمایی بوئینگ و ایرباس پرواز کرد

پایگاه خبری دنیای برند، هواپیمای مسافربری ساخت چین، نخستین پرواز تجاری داخلی خود را در روز یکشنبه با موفقیت انجام داد.

هواپیمای C۹۱۹ که توسط شرکت هوانوردی تجاری چین کوماک (COMAC) ساخته شده در روز یکشنبه (۲۸ ماه مه) حدود ۱۳۰ مسافر را در اولین پرواز خود جابجا کرده است. این جت صبح یکشنبه از فرودگاه شانگهای هونگ کیائو بلند شد و کمتر از دو ساعت بعد در پکن فرود آمد.

این پرواز توسط شرکت هواپیمایی چین شرقی انجام شد و روی کناره هواپیما عبارت «اولین C۹۱۹ در جهان» نقش بسته بود.

هواپیمای چینی، اولین پرواز خود را در سال ۲۰۱۷ انجام داد و از آن زمان تاکنون به‌طور منظم پروازهای آزمایشی انجام شده است. چین به دنبال رقابت با غول‌های صنعتی مانند بوئینگ و ایرباس در بازار جهانی هواپیماست.

پرواز افتتاحیه در حالی انجام می‌شود که کوماک به دنبال ورود به بازار جت‌های تک راهرو در چالشی مستقیم با ایرباس و بوئینگ است. هواپیماهای A۳۲۰ ایرباس و جت‌های B۷۳۷ بوئینگ، محبوب‌ترین هواپیماهایی هستند که معمولا برای پروازهای داخلی و منطقه‌ای استفاده می‌شوند.

طبق گزارش‌های قبلی رسانه‌های دولتی، این شرکت قصد دارد سالانه ۱۵۰ هواپیمای C۹۱۹ برای پنج سال آینده بسازد.

C۹۱۹ که به مدت ۱۶ سال در حال توسعه بود، حداکثر بردی حدود ۳۵۰۰ مایل (۵۶۳۰ کیلومتر) دارد و برای جابجایی بین ۱۵۸ تا ۱۶۸ مسافر طراحی شده است.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

این شرکت می‌گوید که بیش از ۱۲۰۰ هواپیمای جت C۹۱۹ سفارش داده شده که با خطوط هوایی چین شرقی قرارداد خرید پنج فروند از آنها امضا شده است.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

saipa 55613 310x165 - تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

تولید بیش از ۱۱۸ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو در گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 118 هزار و 338 دستگاه خودرو تولید کرده و همچنین موفق شده متوسط تولید روزانه خود را به بیش از 2 هزار دستگاه برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *