مراسم تحویل خودروهای وارداتی
عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم تحویل خودروهای وارداتی

مراسم تحویل خودروهای وارداتی سال ١۴٠٢

پایگاه خبری دنیای برند، عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در مراسم تحویل خودروهای وارداتی که در نمایشگاه بین‌المللی تهران (نمایشگاه روایت خدمت) برگزار شد.

اظهار داشت: سیاست وزارت صمت تمرکز به تولید و ایجاد اشتغال است و این سیاست‌ خدشه‌ناپذیر است، زیرا این سیاست، سیاستی است که مقام معظم رهبری ابلاغ نمودند و کشور نیز از اول انقلاب تا کنون از آن حمایت کرده است، به طوری که نتیجه این سیاست این بوده که تا کنون رشد بسیار خوبی در صنایع مختلف داشته باشیم و امروز به عنوان کشور صنعتی در دنیا صاحب رتبه هستیم.

وی افزود: ما امروز سازنده توربین و تجهیزات نیروگاهی هستیم و در زمینه‌های نانوتکنولوژی پیشرفت خوبی داشته‌ایم، بنابراین وقت آن رسیده تا در زمینه خودرو به نقطه خوب و امیدبخشی برای مردم دست یابیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اینکه بازار را توسعه و رقابت را سالم کنیم و از ساخت داخل حمایت کنیم واردات خودرو را در دستور کار قرار داده‌ایم و خودروسازان باید بتوانند با توجه به تعرفه‌های تعیین شده رقابت کنند و شرایط را برای مردم بهتر سازند.

وی در رابطه با آئین‌نامه واردات خودروی کارکرده گفت: این آئین‌نامه به هیأت دولت ارسال شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد واگذاری سهام خودروسازان بیان داشت: بر اساس سیاست‌های اعلامی، سیاست ما این است که به سمت خروج از تصدی‌گری حرکت کنیم و دولت به عنوان حکمران مطالبه‌گری خودش را از سوی مردم مطرح کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از طرفی خودروهای برقی و هیبریدی به شدت اقتصادی هستند، لذا ساخت داخلی خودروهای برقی را در دستور کار شرکت‌ها قرار داده‌ایم و در هفته دولت نیز نزدیک ۱۰۰ ایستگاه شارژ سریع خودروهای برقی در تهران افتتاح می‌شود و امیدواریم تا پایان سال تعداد این ایستگاه‌ها به ۵ هزار برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اظهار داشت: امیدواریم خودروهای وارداتی ظرف سه تا چهار ماه آینده تحویل متقاضیان شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه در رابطه با تعرفه گمرکی واردات خودرو اظهار داشت: هنوز تعرفه‌ها جای بهبود دارد خصوصا در مورد خودروهای برقی تعرفه‌های بسیار مخففی را در نظر گرفته‌ایم. پیشنهاد ما برای تعرفه واردات خودروهای برقی ۴ درصد است ضمن اینکه حتی برای واردات این خودروها تعرفه صفر را نیز پیشنهاد داده‌ایم و برای خودروهای هیبرید پلاگین پیشنهاد ما تعرفه ۱۴ تا ۱۵ درصد است و در مورد خودروهای هیبرید نیز پیشنهاد ما بین ۱۴ تا ۱۶ درصد است که البته باید مراحل قانونی را برای تصویب طی کند.

 

همچنین ببینید

سرویس ایمیل ایکس

سرویس ایمیل ایکس در راه است

پایگاه خبری دنیای برند، ایلان ماسک تأیید کرد که ایکس در آینده یک سرویس ایمیل …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x