ثبت اختراع

ارائه اطلاعات حدود ۸۰ هزار ثبت اختراع در چند روز آینده

پایگاه خبری دنیای برند، در جلسه بررسی روند پیشرفت نظام ایده‌ها و نیازها (نان)، اعلام شد: هم‌اکنون بیش از ۲۲۷۰ نیاز از دستگاه‌های اجرایی جمع‌آوری و به صورت آزمایشی در این سامانه ثبت شده است و در چند روز آینده اطلاعات حدود ۸۰ هزار ثبت اختراع به عنوان ایده جمع‌آوری خواهد شد.

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری.

دکتر محمدعلی زلفی‌گل در جلسه بررسی روند پیشرفت فعالیت‌های انجام شده درخصوص طرح نظام ایده‌ها و نیازها (نان) که با حضور معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، مدیر دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری، معاون پژوهش و فناوری و مدیر گروه تحقیق و توسعه ISC و نیز تعدادی از مشاوران وزرات علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، به برخی از اهداف این طرح ملی در کاربردی کردن تحقیقات در کشور و فراهم آوردن بستری مشترک و ملی برای ارائه نیازها و ایده‌ها و ایجاد فرصت و تقویت روح نوآوری در علوم به‌ویژه علوم انسانی و کاربردی با توجه به ارزش‌های ایرانی‌اسلامی و تمدن‌سازی اشاره کرد.

وزیر علوم در ادامه سخنان خود به تاکید مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی در هدایت پژوهش به حل مسائل کنونی، آینده و نیازهای کشور، نیل به مرجعیت علمی و تکمیل زنجیره علم، فناوری، جامعه و صنعت اشاره کرد و این طرح را در راستای توسعه و نیز لزوم حرکت انقلابی در مسیر نیازسنجی برای ارکان جامعه و به منظور سازماندهی مطلوب و شناسایی نیازها، ایده‌ها، خلاقیت و نوآوری‌های علمی، اجتماعی، فنی و هنری کشور و تبدیل رویکرد مصرف‌کنندگی علمی به رویکرد نیازآفرینی و تولیدات علمی دانست.

به نقل از وزارت علوم، نظام ایده‌ها و نیازها (نان)، از جمله برنامه‌های پیشنهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی بوده است.

سپس دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در خصوص طرح نان، به تشکیل چند تیم مشورتی و تخصصی و اجرایی جهت پیگیری، برنامه‌ریزی، تدوین و تشکیل مقدمات اجرای طرح مذکور اشاره کرد.

به گفته وی، برگزاری جلسات و شوراها از جمله برگزاری اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری نظام ایده‌ها و نیازها (نان) با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی کشور در ششم دی ماه سال جاری از دیگر کارهای انجام شده است.

دکتر دهقانی، رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) و دبیر شورای سیاست‌گذاری نظام ایده‌ها و نیازها نیز در ادامه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده دبیرخانه نان در طول این مدت کوتاه از جمله برگزاری چند جلسه کمیته مشورتی این نظام، برگزاری نشست‌های تخصصی با اعضای کمیته اجرایی سامانه و پیگیری و مکاتبه برای دریافت کلیه اطلاعات از سامانه‌های موجود در کشور از جمله تاپ، ساتع و ساجد را ارائه کرد.

در ادامه این جلسه، دکتر رضایی‌فر، مدیر دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۲۷۰ نیاز از دستگاه‌های اجرایی جمع آوری و به صورت آزمایشی در سامانه ثبت شده است، از جمع‌آوری اطلاعات حدود ۸۰ هزار ثبت اختراع به عنوان ایده در چند روز آینده خبر داد.

سپس دکتر قیصری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دکتر عبدالهی معاون رئیس بنیاد علم ایران ضمن تأکید بر لزوم اجرای طرح، به ارائه پیشنهادات و تبادل نظر در خصوص ارکان آن پرداختند.

در ادامه نسخه اولیه سامانه نان توسط مدیر تحقیق و توسعه ISC و قابلیت‌های آن ارائه شد. از جمله قابلیت‌های این سامانه لزوم سادگی در ورود اطلاعات و امکان ثبت نیاز و ایده به شکلی کاربرپسند از اشخاص حقیقی و حقوقی، لزوم بهره‌برداری از هوش مصنوعی در پیاده‌سازی با توجه به پیش‌بینی گسترده کاربران، ایجاد ارتباط مستقیم با پایگاه داده ISC به منظور دستیابی به اطلاعات پژوهشگران کشور و جهان اسلام و ارسال هشدار در مراجعه به سامانه و … است.

در این جلسه نقطه نظرات همه افراد در خصوص ابعاد مختلف و به خصوص جایگاه حقوقی «نظام نیازها و ایده‌ها» بر مبنای مذاکرات شورای سیاست‌گذاری این نظام با رویکرد به عدم ساختارسازی جدید بررسی شد.

در نماد نظام ایده‌ها و نیازها “نان” از دو رنگ مختلف به عنوان ایده و نیاز استفاده شده است. این نماد به صورت فرم بی‌نهایت به عنوان یک چرخه پویای نامتناهی و همچنین به هم‌آمیختگی و هم‌بستگی دو گروه ایده و نیاز طراحی شده است. نماد حاوی کلمه “نان” به عنوان برند اصلی است.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

filimo 54587 310x165 - اطلاعیه برند فیلیمو: فیلیمیوم هیچ ارتباطی با برند فیلیمو ندارد

اطلاعیه برند فیلیمو: فیلیمیوم هیچ ارتباطی با برند فیلیمو ندارد

در پی تماس‌ها و سوالات مکرر به اطلاع مردم و مخاطبان شبکه نمایش خانگی می‌رساند که پلتفرمی به نام «فیلیمیوم» که با قصد و نیت قبلی و کاملا آگاهانه از برند «فیلیمو» سوءاستفاده کرده و می‌کند، هیچ ارتباطی با برند و پلفترم «فیلیمو» ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *