ماشین آلات معدنی

تأمین ماشین آلات معدنی در دستور کار وزارت صمت

پایگاه خبری دنیای برند، معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به استان هرمزگان گفت: مهمترین نکته برای معادن، تامین ماشین آلات معدنی است.

رضا محتشمی پور در حاشیه بازدید از معدن رضوان اعلام کرد: مهمترین نکته در این سفر، تامین ماشین آلات معدنی است که در دستور پیگیری قرار می گیرد.

وی ضمن اشاره به پیگیری جهت رفع موانع پیش روی معادن افزود: محدودیت هایی برای تامین ماشین آلات معدنی در کشور وجود دارد که این محدودیت ها به تولید معادن لطمه می زند.
معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت بیان داشت: پس از زلزله ۲۳ آبان ماه، معدن رضوان و کارخانه کنسانتره این معدن با خسارات زیادی مواجه شد که مشکلات عدیده ای برای این معدن و کارخانه بوجود آمد.
محتشمی پور در ادامه ضمن اشاره به فعالیت مجدد معدن و پیگیری رفع مشکلات بوجود آمده در کارخانه کنسانتره رضوان، اعلام کرد: پیش بینی جهت افتتاح این کارخانه در ایام الله دهه فجر در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: تمام تلاش برای جبران خسارت زلزله اخیر و پیگیری مسائل خرد موجود در معدن رضوان و مشکلات تامین ماشین آلات معدنی کلیه معادن و همچنین راه اندازی کارخانه کنسانتره آهن در دستور کار قرار گرفته است که قطعا با راه اندازی این کارخانه فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در حوزه صنعت استان و کشور رقم خواهد خورد.

معادن فاقد فعالیت، سلب صلاحیت می شوند

معاون معادن و فرآوری وزارت صمت، فرصتهای معدنی استان هرمزگان را از مزیتهای استان برشمرد.
رضا محتشمی پور در هجدهمین جلسه شورای معادن استان هرمزگان افزود: اقدامات بسیار خوبی با توجه به فرصتهای معدنی در استان، چه از لحاظ فناوری و چه از لحاظ ظرفیت صورت گرفته و امیدواریم با بهره برداری از آنها نتایج خوبی را در استان و کشور شاهد باشیم.
وی در خصوص سلب صلاحیت معادن گفت: معادن فاقد فعالیت، در اجرای ماده ۲۰ قانون معادن از دارندگان این مجوزها سلب می شود.
محتشمی پور، با توجه به نقش معادن در توسعه مناطق کمتر توسعه یافته تاکید کرد و اظهار داشت: عدم فعالیت معادن پذیرفتنی نبوده و در صورت عدم فعالیت معادن سلب صلاحیت شده و این معادن از طریق فرآیند مزایده عمومی به متقاضیان و سرمایه گذاران واقعی واگذار خواهند شد.
در این نشست به مسائل و مشکلات معادن و ظرفیت های معادن استان و عناصر معدنی هرمزگان بحث و تبادل نظر گردید.

همچنین موضوع اجرای ماده ۲۰ قانون معادن در خصوص یک معدن غیرفعال نیز مطرح، که منجر به صدور رأی سلب صلاحیت بهره بردار معدن شد.

پرداخت حقوق دولتی مهمترین مساله در حوزه معدن است

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت همچنین در نشست مشترک با تشکلهای بخش خصوصی حوزه معدن استان هرمزگان در خصوص حقوق دولتی معادن گفت: پرداخت حقوق دولتی یکی از مهمترین مسائل در حوزه معدن است که با کمک نظام مهندسی در دستور کار قرار گرفته است.
رضا محتشمی پور اظهار داشت: ساماندهی سامانه کاداستر در حال پیگیری است و با ساماندهی این سامانه، اتصال به این سامانه، سوخت واحدها، ماشین آلات معادن و … در سامانه کاداستر به روز خواهد شد.
شایان ذکر است؛ در این نشست انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی معدنی و مدیران واحدهای تولیدی صنایع معدنی، مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح نمودند که ضمن بررسی درخواستها مقرر شد طی بررسی های اجمالی، نتیجه به استان ابلاغ شود.

منبع: شاتا

همچنین ببینید

Img20240612123341305 310x165 - رایزنان بازرگانی برای بازاریابی و تقویت تجارت کشور تلاش کنند

رایزنان بازرگانی برای بازاریابی و تقویت تجارت کشور تلاش کنند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *