جشنواره لاله‌های کرج

جشنواره لاله‌های کرج در مسیر برند ملی

پایگاه خبری دنیای برند، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کرج گفت: جشنواره لاله های کرج علاوه بر اینکه رویداد فرهنگی در سطح منطقه است باید تبدیل به یک برند ملی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کاوه حدادپور پیش از ظهر سه‌شنبه در آستانه آغاز بکار جشنواره لاله‌های کرج اظهار کرد: جشنواره لاله‌های کرج علاوه بر اینکه رویداد فرهنگی در سطح منطقه است، بذر رونق کشاورزی در جهت رشد تجارت اقتصادی باید بر پهنه جغرافیای این استان گسترده شود.

سرپرست فرمانداری کرج بیان کرد: جشنواره لاله‌های کرج از چند وجه حائز اهمیت است، لاله در فرهنگ ایرانی اسلامی نماد شهدای معظم است و از حیث فرهنگی برای ترویج این فرهنگ در چنین رویدادهایی باید توجه ویژه داشت. از سوی دیگر اینکه البرز در مجاورت پایتخت و کریدور عبور بیش از ۱۴ استان کشور قرار دارد، تقارن این جشنواره با ایام نوروز و سفرهای گردشگران عبوری که حتی البرز مقصد سفرشان نیست برای حضور و بازدید از این جشنواره باید مورد توجه قرار بگیرد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

وی با بیان اینکه باید تبلیغات گسترده‌تری برای اطلاع رسانی گردشگران و مسافران حتی از طریق بیلبوردهای منتهی به اتوبان تهران – کرج و سایر مبادی ورودی به این استان صورت بگیرد، افزود: برگزاری جشنواره لاله‌های کرج اگر هوشمندانه سیاسگتذاری شود، بهار تجارت اقتصادی البرز را رقم خواهد زد.

حدادپور گفت: کرج قطب کشاورزی منطقه است، موقعیت جغرافیایی البرز در تمامی شهرها فرصت کشت و کشاورزی را فراهم آورده و در تمامی بخش‌ها البرز می‌تواند تولیدکننده و صادرکننده محصولات کشاورزی در منطقه و فراتر از مرزهای این سرزمین باشد.

وی بیان کرد: کرج امکان ایجاد بازار دائمی گل و گیاه را در وسعت گسترده‌تر دارد و تحقق این امر پایلوت رشد اقتصادی در منطقه خواهد بود.

حداد پور تصریح کرد: اطلاع رسانی برگزاری جشنواره لاله‌ها باید از سوی شهرداری کرج ویژه‌تر باشد و با توجه به همزمانی بهار طبیعت و رویش لاله‌ها قدرت جذب توریسم و گردشگر را افزایش خواهد داد و همان ریل گذاری در جهت رشد اقتصادی در منطقه خواهد بود.

جشنواره لاله‌های کرج از دهم فروردین ماه با ۴۰۰ هزار لاله و گل فصلی در مجموعه پارک چمران کرج آغاز بکار خواهد کرد. این جشنواره به مدت ۱۰ روز از ساعت ۱۱ ظهر لغایت ۲۴ پذیرای بازدید علاقمندان خواهد بود. در کنار جشنواره رویش لاله‌ها، یک مجموعه هایپر برای عرضه گل‌ها و گیاهان آپارتمانی نیز پیش بینی شده است.

همچنین ببینید

saipa 55613 310x165 - تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

تولید بیش از ۱۱۸ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو در گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 118 هزار و 338 دستگاه خودرو تولید کرده و همچنین موفق شده متوسط تولید روزانه خود را به بیش از 2 هزار دستگاه برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *