Isfahan has the ability to become a national brand of firefighting and safety services - اصفهان توان تبدیل شدن به برند ملی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را دارد

اصفهان توان تبدیل شدن به برند ملی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را دارد

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: اصفهان توان تبدیل شدن به برند ملی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را دارد.

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان به عنوان یکی از سازمان‌های کارآمد در کل کشور شناخته می‌شود. این سازمان توانسته است با مدیریت مناسب، دانش و تجربه بالا و همچنین بروزرسانی تجهیزات و امکانات خود در حوزه ایمنی، عملکردی قابل ملاحظه داشته و این امکان را داشته باشد که در وقوع حوادث ضمن پوشش شهر اصفهان و دیگر شهرهای استان، یاری رسان دیگر شهرها نیز باشد.

حضور سازمان آتش‌نشانی اصفهان برای کمک به افزایش ایمنی مراسم اربعین

بر همین اساس، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان امسال علاوه بر فعالیت‌های عادی، در مراسم اربعین نیز حضور داشته و خدماتی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین حسینی ارائه کرده است، چنانکه به نظر می‌رسد عملکرد این سازمان در مراسم اربعین، باعث ایجاد شرایط بهتر و ایمن‌تری برای زائران شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در این مورد بیان می‌کند: همزمان با برپایی مراسم اربعین حسینی در کشور عراق و حضور خیل عظیم زائران در این مراسم، ۳ دستگاه اطفائیه نیمه‌سنگین با تجهیزات کامل همراه با ۱۸ نفر از نیروهای آتش‌نشان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی جهت پوشش ایمنی زائران اربعین به کربلای معلی اعزام شده است.

بروزرسانی تجهیزات و افزایش امکانات ایمنی

دستاوردها و اقدامات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در طول یک سال با بهره برداری از امکانات و تجهیزات نو، رونمایی از خدمات جدید، برگزاری مانورها و حضور در نمایشگاه جامع مدیریت شهری قابل ارزیابی است. به عنوان مثال افتتاح نخستین آزمایشگاه علت‌یابی حریق غرب آسیا در اصفهان گویای افزایش توانمندی‌ها و توان رقابت در سطوح بین المللی است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه علت‌یابی یکی از اقدامات بسیار مهم و ضروری در روند بررسی حریق است، می‌گوید: علت یابی حریق تاکنون با تلاش کارشناسان و متخصصان برجسته سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان به صورت دقیق انجام می‌شد.

ابراهیم مطلبی ادامه می‌دهد: به دلیل اهمیت علت‌یابی حریق بر آن شدیم تا نسبت به راه اندازی آزمایشگاه علت‌یابی حریق در اصفهان اقدام کنیم تا از این پس روند علت یابی علمی و دقیق‌تر از قبل انجام شود.

او با بیان اینکه این طرح با مشارکت اساتید برجسته دانشگاه اصفهان انجام شده است، توضیح می‌دهد: خوشبختانه در حال حاضر آزمایشگاه علت‌یابی در اصفهان که نخستین آزمایشگاه علت‌یابی حریق غرب آسیا به شمار می‌رود، در حال فعالیت است.

او در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات این سازمان برای افزایش تجهیزات و امکانات خود ر راستای ارتقای کمی و کیفی ضریب ایمنی، توضیح می‌دهد: سازمان آتش‌نشانی اصفهان از سگ‌های تجسس استفاده می‌کند و در این راستا ۴ قلاده سگ از نژادهای «مالینویز» و «ژرمن‌شپرد» در ایستگاه شماره ۱۰ آتش‌نشانی واقع در خیابان امام خمینی (ره) تحت آموزش قرار دارند گه امیدواریم بتوانیم از این سگ‌ها در حوادث، ریزش آوار و محبوس‌شدگی امدادخواهان استفاده کنیم.

او خاطرنشان می‌کند: یکی از تجهیزاتی که می‌تواند تأثیر بسزایی در موفقیت عملیات نجات داشته باشد، سگ‌های تجسس است و پیش بینی می‌شود با توجه به خطرات احتمالی در سطح شهر و کشور همچون حادثه متروپل، سازمان آتش‌نشانی از امکان خوبی در این زمینه بهره مند باشد.

عقد قرارداد با یکی از مربیان برتر کشور در راستای آموزش نیروهای این سازمان نیز از دیگر موضوعات مورد اشاره مطلبی و از اقدامات انجام شده در سازمان تحت مدیریت او است.

ظرفیت اصفهان برای برند شدن در سطح ملی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به رونمایی از موتورسیکلت‌های مجهز اطفای حریق آتش‌نشانی به عنوان دیگر ظرفیت‌های اصفهان در حوزه ایمنی می‌گوید: موتور سیکلت‌های جدید این سازمان حامل ۲ کپسول، یک دستگاه خاموش کننده (AFT) کوله پشتی و تجهیزات نجات و برش است و این موتورسیکلت‌های نجات می‌توانند در معابر باریک همچون بازارو یا در شرایط ترافیک مورد استفاده قرار گیرد تا هرچه سریع‌تر به محل حادثه برسیم.

او با اشاره به توانمندی این سازمان در ارتقای امکانات و توان منابع انسانی خود اضافه می‌کند: معتقدم سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان می‌تواند در کشور برند باشد.

لازم به ذکر است که در کنار افزایش تجهیزات ایمنی، افزایش شمار ایستگاه‌های آتش نشانی نیز معیاری دیگر برای سنجش عملکرد این سازمان و همچنین بهبود سرعت رسیدن به محل حوادث خواهد بود. در این راستا، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان برنامه‌ریزی‌هایی را برای تکمیل یا کلنگ‌زنی ۴ ایستگاه آتش‌نشانی در اصفهان تا پایان امسال در دستور کار خود قرار داده است.

در این راستا مهدی بقایی، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان توضیح می‌دهد: برای احداث ایستگاه‌های جدید آتش‌نشانی، ردیف‌هایی در بودجه امسال در نظر گرفته شده است و تکمیل یا کلنگ‌زنی حداقل ۴ ایستگاه در دستور کار قرار دارد که یکی از آن‌ها، ایستگاه میدان حج در منطقه ۷ شهرداری اصفهان است.

همچنین ببینید

The end of the scam in Divar 310x165 - پایان کلاهبرداری در دیوار: هوش مصنوعی این پلتفرم، متخلفان را شناسایی و حسابشان را مسدود می‌کند

پایان کلاهبرداری در دیوار: هوش مصنوعی این پلتفرم، متخلفان را شناسایی و حسابشان را مسدود می‌کند

در راستای ارتقای امنیت و مبارزه با کلاهبرداری، دیوار از هوش مصنوعی برای شناسایی و مسدود کردن حساب‌های مشکوک استفاده می‌کند. کاربرانی که به دلیل رفتار مشکوک حسابشان محدود می‌شود، تنها با پشت سر گذاشتن فرآیند احراز هویت ویدیویی می‌توانند از این لیست خارج شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *