منصور الیاسی

منصور الیاسی مدیر عامل برند ال سی من در جستجوی راهبردی جدید در صنعت پوشاک کشور

پایگاه خبری دنیای برند، صحبت از اقتصاد و پیشبرد اهداف اقتصادی کشور بدون پرداخت به صنایع پر مزیتی مثل پوشاک و صد‌البته حضور کارآفرینان دلسوز معنای چندانی نخواهد داشت.خوشبختانه تاریخچه و قدمت تولید پوشاک آقایان در ایران قابل توجه بوده و همین عامل، موجب جذب تولیدکنندگان بسیاری برای شروع و برپایی کسب و کار خود در این تجارت پر پتانسیل یعنی تولید پوشاک شده است. اما در این بین اندک کارآفرینانی را میتوان یافت که با وجود مشکلات متعدد، جانانه مسیر تولید را در پیش گرفته و در قامت بین المللی ظاهر شده‌اند.

آقای منصور الیاسی کارآفرین برجسته و متخصص در حوزه پوشاک از معدود تلاشگران عرصه تولیدِ کشور است که واژه انگیزه و موفقیت را معنایی دوباره بخشیده است.

میل به پیشرفت از دوران کودکی و نوجوانی در او دیده می شد و انگیزه بی مانندش از همان ابتدا موجب شد که بطور جدی از سال ۱۳۵۵ در بازار تهران در بخش عمده فروشی به روالِ آن سال‌ها، یعنی روش استاد شاگردی، پایبند شده و شیوه سنتی کار را دریابد.

به گواه شاهدان آن روزها جدیت و پیگیری، موفقیتی زودهنگام را پیش رویش قرار میدهد و دو سال بعد از آغاز دوران شاگردی، مغازه ای خریداری و رویای ایجاد کسب و کارش را یک قدم به واقعیت نزدیک‌تر می کند.

In search of a new strategy in the countrys clothing industry 0 - منصور الیاسی مدیر عامل برند ال سی من در جستجوی راهبردی جدید در صنعت پوشاک کشوردر ادامه و در سال ۱۳۶۳ با همراهی و شراکت برادرش ناصر الیاسی که ایشان هم در حوزه پوشاک فعالیت چشمگیری داشت، مغازه‌ای بزرگتر در بازار بین الحرمین راه اندازی نمودند و با دعای خیر پدر و مادر، شراکتی پر برکت را رقم زدند.

منصورالیاسی میگوید: من و برادرم هر دو علی‌رغم سختی‌های بی شمار، با صبر و پشتکار یک هدف را در ذهن خود پرورش میدادیم و آن هم درخشش در بین نفرات اول پوشاک کشور بود.

در آن سالها عمده تولیدات این دو برادر به شکل برون سپاری و با نشان تجاری ال سی (مخفف الیاسی) بود. اوایل انقلاب که کمبود مواد اولیه روند تولید پوشاک را مختل کرده بود به اجبار تولید را در کشور ترکیه ادامه داده و در هر دو کشور بازارسازی لازم را انجام میدادند.

آقای منصور الیاسی که تولید پوشاک با کیفیت ایرانی را دغدغه اصلی خود قرارداده بود، طی همکاری با شرکت‌های ترکیه‌ای، مهارت تولید پوشاک با کیفیت در مجموعه ال سی من را دو چندان کرد.

کسب مهارت, رصد بازار و درک درست از نیاز مخاطب در کنار تجربه فعالیت بیش از ۲۰ ساله در کشور ترکیه در حوزه تولید و توزیع پوشاک، برادران الیاسی را بر آن داشت که به سمت راه‌اندازی کارخانه تولید صنعتی پوشاک در ایران حرکت کرده و در سال ۱۳۹۲ یکی از مدرن ترین و بزرگترین کارخانه‌های صنعتی تولید پوشاک خاورمیانه را راه‌اندازی کنند.

گفتگو با اطرافیان ایشان نشان میدهد موفقیت منصور الیاسی امری اتفاقی نیست!

In search of a new strategy in the countrys clothing industry 09 - منصور الیاسی مدیر عامل برند ال سی من در جستجوی راهبردی جدید در صنعت پوشاک کشورمدیر کارخانه‌‌اش معتقد است که هدف‌گذاری بلند مدت، نگاهی تخصصی در ترکیب پوشاک و خلق محصول، در کنار رعایت چند اصل مهم در تولید پوشاک صنعتی یعنی انتخاب مواد اولیه با کیفیت، ماشین آلات به روز، مهندسی دوخت و طراحی نوآورانه و مطابق با متد روز دنیا، همگی در به ثمر نشستن سال‌ها فعالیت او و شکل گیری نشان تجاری موفق ال سی من موثر بوده است.

پسر که حدود بیست سال در کنار پدر رسم کسب و کار آموخته، می گوید: پدر مشتری را ولی نعمت خود میداند و نسبت به کارکنانش متعهد است، تاجایی که با وجود بحران‌های شدید اقتصادی و نوسانات نرخ ارز، تعدیل نیرو یا توقف تولید را بواسطه هوش اقتصادی بالا، از کارخانه اش دور نگه داشته است؛ در حالی که اینها از تجربه‌های تلخ بسیاری از تولیدکنندگان در سال‌های اخیر بوده است.

و به گفته دخترش: او در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی خود، زنان سرپرست خانواده را در اولویت استخدام قرار داده و به دنبال ایجاد پیوند بین جامعه دانشگاهی و صنعت پوشاک است.

منصور الیاسی ورود به بازارهای جهانی و ارائه محصولات با کیفیت ایرانیِ رقابت‌پذیر به کشورهای اروپایی را چشم‌انداز سال‌های پیش روی خود میبیند و تنها دلیل عدم ورود تولیدکنندگان پوشاک ایرانی به بازارهای بین المللی را، فقدان سیاست‌‌های حمایتی مشخص از این صنعت می داند.

او از وجود پوشاک قاچاق در کشور گلایه می کند و حل این مشکل را در گروی همکاری چند جانبه نهادهای مختلف میداند اما به روزهای بهتر این صنعت در ایران نیز امیدوار است.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری دنیای برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

همچنین ببینید

air conditioner in house or office 310x165 - بهترین مارک و کم مصرف ترین کولر گازی

بهترین مارک و کم مصرف ترین کولر گازی

پایگاه خبری دنیای برند، این روزها و با نزدیک شدن فصل گرما، بسیاری از ما …

۳ نظر

  1. blank

    به امید موفقیت برندهای پوشاک در ایران

  2. blank

    محصولاتشون واقعا کیفیت اش خوبه. من اخیرا یه پیراهن ال سی من خریدم و راضیم

  3. blank

    سپاس از اینکه نطرتون رو با در میان گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *