لوازم خانگی

رشد ۴۲درصدی تولید لوازم خانگی در چهارماهه نخست سال جاری

پایگاه خبری دنیای برند، معاون امور صنایع وزارت صمت با تاکید بر ضرورت تداوم حمایت از صنعت لوازم خانگی گفت: طی چهارماهه ابتدای سال جاری میزان تولید در این صنعت با رشدی ۴۲درصدی همراه بوده و در سال ۹۹ نیز این صنعت رشد ۷۰درصدی را رقم زده است.

به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی در برنامه « گفتگوی ویژه خبری شبکه۲» با تشریح دستاوردهای صنعتگران در حوزه لوازم خانگی، روند صعودی تولید و افزایش عمق ساخت داخل را ازدستاوردهای این صنعت عنوان کرد و گفت: میزان تولید در این صنعت در مقایسه با سال ۹۶ که تحریم ها آغاز نشده بود نیز رشد ۳۲درصدی را رقم زده است .

وی افزود: با توجه به ظرفیت های نصب شده امکان تولید ۲۰میلیون دستگاه لوازم خانگی بزرگ وکوچک در این بخش وجود دارد و در سال جاری نیر تولید بیش از ۱۶ میلیون دستگاه هدفگذاری شده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در خصوص ممنوعیت واردات لوازم خانگی نیز توضیح داد: به استناد ماده ۲۲احکام دائمی برنامه توسعه، دولت برای حمایت از صنعت صرفا می تواند موانع تعرفه ای و ضوابط فنی ایجاد کند لذا ممنوعیت واردات برخی کالاها از جمله لوازم خانگی براساس مصوبه اولیه شورای هماهنگی سران سه قوه در سال۹۷ ابلاغ شده و مجدداً تا یک سال دیگر این مصوبه تمدید شده است.

به گفته صادقی نیارکی آن چیزی که باید در حال حاضر تعیین تکلیف شود، حمایت از این صنعت در حوزه قانونی است؛ همانطور که اشاره شد صنعتگران ما ظرفیت تولید ۲۰ میلیون دستگاه لوازم خانگی را در کشور دارند وباید از این ظرفیت حمایت بشود.

وی در خصوص تامین مواد اولیه مورد نیازصنعت لوازم خانگی نیز ازاتخاذ تدابیری برای عرصه اختصاصی ورق فولادی در بورس برای این صنعت خبرداد و گفت: بورس کالا دارای پلت فرم وساختار شفاف است و میزان خرید مواد به صورت مشخص قابل مشاهده و پیگیری است و صنعتگر براساس میزان خرید مواد اولیه باید محصول تولید کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت افزود: ما برای حمایت از صنعت لوازم خانگی و تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز آن عرضه اختصاصی در بورس برای صنعتگران این بخش را درنظر گرفته ایم.

همچنین ببینید

Img20240624124538323 310x165 - توسعه و رشد اقتصادی بدون ابزار و زیرساخت‌های لازم محقق نمی‌شود

توسعه و رشد اقتصادی بدون ابزار و زیرساخت‌های لازم محقق نمی‌شود

نشست خبری‌ روز ملی صنعت و معدن با حضور هیات رئیسه اتاق ایران و روسای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *