گوگل و آمازون

برندهای گوگل و آمازون به دورکاری پایان می‌دهند

پایگاه خبری دنیای برند، برند گوگل اعلام کرد برخی از کارمندانش در آمریکا می توانند از ماه جاری به محل کار خود بازگردند. برند آمازون نیز اعلام کرده در تابستان تعدادی از کارمندان در محل کار حاضر خواهند شد.

به نقل از دیلی میل، برند گوگل اعلام کرد برخی از کارمندان آمریکایی این برند می‌توانند در ماه جاری به دفاتر کاری خود بازگردند.

گوگل روز چهارشنبه به کارمندان خود اعلام کرد دفاترش با ظرفیت محدود بازگشایی خواهند شد. در بیانیه این برند آمده است: ما مرحله به مرحله پیش می‌رویم تا با روشی ایمن افراد بیشتری در محل کار حاضر شوند.

این در حالی است که در زمان شیوع همه گیری کووید ۱۹ برندهای بزرگ فناوری از جمله گوگل زودتر از بقیه کارمندان را به خانه‌هایشان فرستادند تا دورکاری کنند.

طبق بیانیه گوگل بازگشت به محل کار در ماه آوریل الزامی نیست و تمام کارمندان ملزم نیستند تا قبل از یکم سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی به محل کار خود بازگردند.

هنوز مشخص نیست چه تعداد کارمند اجازه حضور در دفاتر گوگل را دارند. اما پیش بینی می‌شود کارمندان باید ۳ روز در هفته در محل کار خود حاضر شوند. طبق گزارش شبکه خبری سی ان بی سی پس از تاریخ یک سپتامبر اگر کارمندان بخواهند بیش از ۱۴ روز در سال دورکاری کنند، باید درخواست خود را ارائه کنند.

از سوی دیگر برند آمازون نیز دستورالعمل جدیدی برای بازگشت کارمندانش به محل کار ارائه کرده است. این شرکت در یادداشتی به کارمندان اعلام کرد احتمالاً در تابستان امسال برخی از کارمندان این شرکت به دفاتر کاری بر می‌گردند. تعداد بیشتری از کارمندان نیز احتمالاً در پاییز در دفاتر کاری حضور خواهند یافت.

این در حالی است که برخی از کارمندان برند آمازون در آسیا هم اکنون به دفاتر کاری خود بازگشته‌اند. حدود ۱۰ درصد جمعیت کارمندان شرکتی آن هر روز در محل کار حاضر می‌شوند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

البته این برند فناوری در یادداشت خود تاکید کرد بازگشت کارمندان به محل کار یک فرایند تدریجی خواهد بود و زمانبندی آن در هر کشور با توجه به میزان ابتلاء و واکسیناسیون متغیر خواهد بود.

از سوی دیگر برند فیس بوک تصمیم دارد دفاتر خود در منطقه خلیج سانفرانسیسکو را با ۱۰ درصد ظرفیت در ماه می بازگشایی کند.

حال آنکه فیس بوک و توئیتر قبلاً گفته بودند به کارمندان اجازه می‌دهند به طور دائم دورکاری کنند.

منبع: مهر

همچنین ببینید

saipa 55613 310x165 - تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

تولید بیش از ۱۱۸ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو در گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 118 هزار و 338 دستگاه خودرو تولید کرده و همچنین موفق شده متوسط تولید روزانه خود را به بیش از 2 هزار دستگاه برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *