برندهای فناوری

فرانسه اخذ مالیات از برندهای فناوری را کلید زد

فرانسه پس از مدتی تعلیق موقت در طرح خود برای دریافت مالیات از شرکت‌های فناوری، با ارسال نامه‌هایی به کمپانی‌هایی بزرگ خواستار پرداخت مالیات از سوی آنها شده است.

پایگاه خبری دنیای برند، به نقل از رویترز بسیاری از وزرای اقتصاد کشورهای اروپایی از جمله «برونو لومر»، وزیر دارایی فرانسه بر این باورند که برندهای فناوری آنچنان که باید و شاید مالیات پرداخت نمی‌کنند. در واقع آنها ثروت بسیاری را در یک کشور تولید می‌کنند اما برای پرداخت مالیات کمتر گزارش دارایی خود را به کشورهای با طرح مالیاتی محدودتر ارسال می‌کنند. همین عامل باعث شد لومر طرح پرداخت مالیات بر اساس درآمد محلی را ارائه کند که با موافقت سیاستمداران کشورش همراه شد.

سال گذشته مجمع ملی فرانسه در همین راستا طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن کمپانی‌های بزرگ فناوری که در سراسر دنیا ۷۵۰ میلیون یورو و در فرانسه بالای ۲۵ میلیون یورو در سال درآمد دارند، باید سه درصد از درآمد خود در این کشور را به دولت بدهند. این طرح شامل برندهایی از جمله گوگل، اپل، آمازون و فیسبوک  می‌شود که یک مارکت‌پلیس یا کسب و کار تبلیغاتی را اداره می‌کنند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

امضای این طرح از سوی «امانوئل ماکرون»، رییس جمهور فرانسه واکنش خشمگین ترامپ را در پی داشت و وی هشدار داد که روی مواد غذایی فرانسه از جمله شراب و پنیر تعرفه صد در صدی وضع خواهد کرد. این دو کشور پس از مذاکره تصمیم گرفتند وضع مالیات را تا زمان روشن شدن تصمیم «سازمان همکاری و توسعه اقتصادی» به تعویق بیندازند.

حالا و پس از چندین ماه بحث و جدل فرانسه اعلام کرده که مذاکرات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به شکست انجامیده و همانطور که قبلا وعده داده بود برندهای فناوری باید خود را برای پرداخت مالیات در همین ماه آماده کنند. از آنجا که مدت چندانی به پایان دولت ترامپ نمانده باید دید جو بایدن با این مساله چگونه برخورد خواهد کرد.

منبع: دیجیاتو

همچنین ببینید

filimo 54587 310x165 - اطلاعیه برند فیلیمو: فیلیمیوم هیچ ارتباطی با برند فیلیمو ندارد

اطلاعیه برند فیلیمو: فیلیمیوم هیچ ارتباطی با برند فیلیمو ندارد

در پی تماس‌ها و سوالات مکرر به اطلاع مردم و مخاطبان شبکه نمایش خانگی می‌رساند که پلتفرمی به نام «فیلیمیوم» که با قصد و نیت قبلی و کاملا آگاهانه از برند «فیلیمو» سوءاستفاده کرده و می‌کند، هیچ ارتباطی با برند و پلفترم «فیلیمو» ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *