برند مایکروسافت

شکایت شرکت‌های خدمات ابری اروپایی از برند مایکروسافت

پایگاه خبری دنیای برند، شرکت فراهم کننده خدمات ابری ایتالیایی آروبا (Aruba) و گروهی از فراهم کنندگان خدمات ابری دانمارک از مایکروسافت به دیده بان ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا شکایت کردند.

شرکت‌های ابری اروپایی با اشاره به این که مایکروسافت رقابت را تضعیف کرده و انتخاب مصرف کننده در بازار خدمات رایانش ابری را محدود می کند، از رگولاتورها خواستند درباره این غول فناوری آمریکایی تحقیق کنند. این شکایت سال میلادی گذشته تنظیم شده است اما تنها از یکی از سه فراهم کننده خدمات ابری نامبرده شده بود.

مشتریان مایکروسافت از این شکایت دارند که وقتی به جای آزور مایکروسافت، از سیستمهای رایانش ابری رقیب استفاده می کنند، پول بیشتری برای استفاده از برنامه های پرکاربرد مانند ویندوز و آفیس پرداخت می کنند و این شیوه نشان می دهد که مایکروسافت از قدرت خود در یک بازار، برای تضعیف رقیبانش در بازار دیگر استفاده می کند.

سخنگوی آروبا تایید کرد که در شکایت شرکت OVH فرانسه علیه مایکروسافت حضور دارد. انجمن ابری دانمارک که گروهی از فراهم کنندگان خدمات ابری در دانمارک هستند، هم یکی از شاکیان است.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت در مصاحبه ای قول داد این شرکت با مشتریان و رقیبانش صحبت خواهد کرد و اظهار کرد: مطمئنا نگرانیهای به حقی وجود دارد و برای این شرکت مهم است که بیشتر بداند و تغییراتی انجام دهد.

گروه تجارت ابری اروپایی CISPE اعلام کرد: اظهارات اسمیت ضرورت اقدام فوری را نشان می دهد نه فقط یک قول مبهم برای صحبت کردن و از مقامات اتحادیه اروپا خواست این شرکت را به پاسخگویی وادار کنند. آمازون  که سرویس خدمات وب AWS این شرکت بر بازار رایانش ابری سیطره دارد، از اعضای این گروه است.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

 بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات اتحادیه اروپا در حال پرسش از شرکت‌های ابری منطقه ای درباره شیوه های مایکروسافت هستند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

62569188 310x165 - تنش میان فرانسه و آمریکا بر سر توتال: ماکرون از شرکت‌های وفادار به کشور حمایت می‌کنیم

تنش میان فرانسه و آمریکا بر سر توتال: ماکرون از شرکت‌های وفادار به کشور حمایت می‌کنیم

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، نگرانی خود را از احتمال خروج شرکت بزرگ نفتی توتال انرژی از این کشور ابراز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *