برند و پروانه داخلی

تأکید بر لزوم مصرف محصولات و مواد غذایی بهداشتی دارای برند و پروانه داخلی

پایگاه خبری دنیای برند، مدیر نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر لزوم مصرف محصولات و مواد غذایی بهداشتی دارای برند و پروانه داخلی تاکید کرد و گفت: باید استفاده از محصولات داخلی فرهنگ سازی شود. بیشتر محصولات غذایی و آشامیدنی خارجی موجود در بازار فیک و تقلبی است.

محمد حسین اصفهانی زاده با بیان اینکه ماهانه ۳.۵ تا چهار میلیون دلار صادرات مواد غذایی و آشامیدنی از استان صادر می‌شود، افزود: محصولات لبنی، نوشیدنی‌ها و غیره به کشورهایی نظیر روسیه، خلیج فارس، کشورهای اروپایی و اوراسیا و غیره صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای ارتقای کیفیت مواد غذایی نیز گفت: این کارخانه‌ها تابع مقررات و استانداردهایی هستند و باید این ضوابط را رعایت کنند.

وی با اظهار اینکه بیش از ۵۰۰ کارخانه مواد غذایی و آشامیدنی در استان وجود دارد، گفت: حدود ۴۰۰ کارخانه مواد غذایی در استان فعال است و تلاش می‌کنند محصولاتی تولید کنند که مشتری پسند باشند.

اصفهانی زاده با عنوان اینکه ضوابط خاصی برای محصولات نوآورانه وجود ندارد، گفت: سعی می‌کنیم براساس محصولات مشابه خارجی به آنها پروانه دهیم تا از گردونه رقابت عقب نمانند.

وی درباره قاچاق مواد غذایی با بیان اینکه قاچاق محصولات وجود دارد، گفت: به دلیل گران شدن دلار هرچند میزان قاچاق کم شده است اما وجود دارد و بیشتر محصولات تقلبی هستند نه وارداتی زیرا با گرانی دلار واردات آن صرف ندارد و عمده محصولات فیک و تقلبی هستند.

منبع: مهر

همچنین ببینید

Thematic festivals with the approach of Mazandaran brand agricultural products 310x165 - جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات کشاورزی برند استان مازندران

جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات کشاورزی برند استان مازندران

پایگاه خبری دنیای برند، سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x