برند گوگل

اخراج صدها کارمند تیم فروش تبلیغات برند گوگل

پایگاه خبری دنیای برند، برند گوگل در راستای کاهش هزینه‌هایش، صدها کارمند در تیم فروش تبلیغات را اخراج کرد.

این حرکت به نشانه‌هایی می‌افزاید که تعدیل مشاغل، امسال ادامه خواهد یافت، زیرا شرکت‌ها برای کاهش حجم کار، به دنبال استفاده از نرم‌افزار هوش مصنوعی و اتوماسیون هستند.

گوگل همین هفته گذشته، اعلام کرده بود که صدها هزار کارمند را در واحدهای دستیار صوتی، تیم‌های سخت افزاری مسئول پیکسل، نِست و فیت بیت و همچنین تیم واقعیت افزوده، اخراج خواهد کرد.

این غول جست‌وجوی اینترنت اعلام کرد واحد راه‌کارهای مشتری گوگل که به مشتریان تبلیغاتی میان رده خدمت‌رسانی می‌کند، تیم اصلی برای رشد در آینده خواهد بود.

آمازون هم هفته گذشته اعلام کرد صدها کارمند را در فعالیت‌های پخش اینترنتی و استودیوی خود و ۵۰۰ کارمند را در پلتفرم پخش ویدئوی توئیچ اخراج خواهد کرد.

گوگل که زمانی به عنوان پیشرو در رشد تحقیقات هوش مصنوعی به شمار می‌رفت، ماه میلادی گذشته، مدل هوش مصنوعی جمنای را رونمایی کرد تا در رقابت هوش مصنوعی، با مایکروسافت همگام بماند.

آلفابت که شرکت مادر گوگل است، در ژانویه سال ۲۰۲۳ اعلام کرد قصد دارد ۱۲ هزار شغل معادل شش درصد از نیروی کار جهانی خود را تعدیل کند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

filimo 54587 310x165 - اطلاعیه برند فیلیمو: فیلیمیوم هیچ ارتباطی با برند فیلیمو ندارد

اطلاعیه برند فیلیمو: فیلیمیوم هیچ ارتباطی با برند فیلیمو ندارد

در پی تماس‌ها و سوالات مکرر به اطلاع مردم و مخاطبان شبکه نمایش خانگی می‌رساند که پلتفرمی به نام «فیلیمیوم» که با قصد و نیت قبلی و کاملا آگاهانه از برند «فیلیمو» سوءاستفاده کرده و می‌کند، هیچ ارتباطی با برند و پلفترم «فیلیمو» ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *