لوازم خانگی

تدوین ۳ برنامه عملیاتی در صنایع غذایی، فلزات گرانبها و لوازم خانگی

پایگاه خبری دنیای برند، معاون امور صنایع وزارت صمت با نگاهی به سه محور کلیدی برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه پشتیبانی و رفع موانع تولید، تنظیم بازار وصادرات از تدوین سه برنامه عملیاتی در صنایع غذایی، فلزات گرانبها ولوازم خانگی در راستای تکمیل زنجیره ارزش و صیانت از جامعه صنعتی کشور خبر داد.

مهدی صادقی نیارکی با تبیین محورهای سه گانه در خصوص رویکرد پشتیبانی و رفع موانع تولید‌ بیان کرد: تسهیل فرآیند تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع اعم از تجهیزات، ماشین آلات، اجزا و قطعات و برنامه ریزی برای تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی از اولویت های وزارت صمت برای صیانت از بخش مولد کشور، توسعه اشتغال زایی و سرمایه گذاری صنعتی است و تحقق این مهم حضور فعال همه دستگاه ها ونهادهای مرتبط را می طلبد تا با حفظ روند افزایشی تولید، رشد صنعتی در سال جاری تداوم یابد.

معاون امورصنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت تدوین نقشه راه برای صنایع راهبردی را از دیگر سیاست های وزارت صمت عنوان کرد و گفت: ۳۶ پروژه تحولی در بخش صنعت، معدن و تجارت تعریف شده است که حمایت از صنایع راهبردی نظیر صنعت خودرو، لوازم خانگی، نساجی و پوشاک، شیمیایی، دارویی وتجهیزات پزشکی از جمله زیر پروژه های این برنامه تحولی است.

صادقی نیارکی تدوین برنامه عملیاتی توسعه سه صنعت راهبردی را هماهنگ با ۵پروژه تحولی فوق برشمرد و تصریح کرد: در سال گذشته تدوین سه برنامه عملیاتی برای صنایع لوازم خانگی، غذایی وفلزات گرانبها در دستور کار قرار گرفت و امسال با حضور تشکل ها وصنایع پیشران به تایید نهایی رسید.

وی افزود: علاوه بر سه برنامه فوق، بسته سیاستی –حمایتی برای توسعه صنعت ماشین سازی وتجهیزات به عنوان صنایع مادر تخصصی با حضور تشکل های تخصصی نهایی شده است که جهت استحضار برای وزیر محترم ارسال خواهد شد.

معاون امورصنایع وزارت صمت حفظ روند افزایشی تولید بنگاه های صنعتی و رفع مشکلات وچالش های پیش روی صنعتگران را از دیگر محورهای راهبردی برای صیانت از بخش تولیدی کشور برشمرد و از برنامه ریزی وزارت صمت برای احیاء واحدهای تعطیل وغیرفعال خبرداد.

صادقی نیارکی آسیب شناسی و ارزیابی وضعیت ۱۳هزارواحد صنعتی غیر فعال را یکی از مهمترین برنامه های وزارت صمت برشمرد و تصریح کرد: ۸۵هزار واحد صنعتی در سراسر کشور استقرار دارند که حدود ۱۳ هزار واحد صنعتی از چرخه تولید خارج شده اند.

معاون امور صنایع وزارت صمت خاطر نشان کرد: در یک بازه زمانی کوتاه، وضعیت واحدهای غیر فعال به تفکیک هر استان با الویت میزان سرمایه گذاری، اشتغال، ظرفیت تولید و… بررسی ودلایل توقف فعالیت این بنگاه های اقتصادی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران احصاء و سپس نسبت به واکاوی و رفع چالش ها و موانع پیش روی این واحدها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای احیاء ۲هزار واحد صنعتی غیر فعال تصریح کرد: در کنار آسیب شناسی و ارزیابی ۱۳ هزار واحد غیر فعال، احیاء ۲هزار واحد صنعتی که از چرخه تولید خارج شده اند نیز در دستور کار بوده و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با همکاری بازوهای اجرایی که در سراسر کشور مشغول به کار هستند، این برنامه عملیاتی را راهبری خواهد کرد.

همچنین ببینید

Img20200629112225892 310x165 - اتحادیه اروپا، چین را به تلاش برای صنعت‌زدایی از قاره سبز متهم کرد

اتحادیه اروپا، چین را به تلاش برای صنعت‌زدایی از قاره سبز متهم کرد

در هشتاد و هفتمین گزارش از سلسله گزارش‌های «پایش تحولات تجارت جهانی» مجموعه‌ای از تحولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *