برند بی‌ام‌و

برند بی‌ام‌و رکورد درآمدهای قبل از همه‌گیری را شکست!

پایگاه خبری دنیای برند، شرکت خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد که بی‌ام‌و درآمد قبل از همه‌گیری را در سال ۲۰۲۱ بیش از دو برابر کرده و به ۱۶ میلیارد یورو (۱۷.۶۷ میلیارد دلار) رسانده است زیرا قیمت‌های بالاتر و فروش قوی خودروهای سطح بالا علیرغم محدودیت‌های زنجیره تامین باعث افزایش درآمد شده است.

به نقل از رویترز، این خودروساز پریمیوم که سال گذشته با وجود کمبود نیمه هادی، رکورد فروش ۲.۵۲ میلیون دستگاه خودرو را به ثبت رساند، حاشیه درآمدی ۱۰.۳ درصدی را در سال گزارش کرد که بالاترین میزان از سال ۲۰۱۷ است.

با این حال، درآمدهای قبل از بهره و مالیات در بخش خودروسازی در سه ماهه چهارم ۴.۲ درصد کاهش یافت زیرا کمبود جهانی تراشه که بی‌ام‌و تاکنون بهتر از رقبا از آن عبور کرده، باعث کاهش ۱۴.۲ درصدی تحویل شده است.

سود خالص سه ماهه این گروه به ۲.۲۵ میلیارد یورو رسید که یک سوم بیشتر از سال گذشته است، اما بسیار کمتر از سطح ۵.۰۲ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۹ است.

درآمد بی‌ام‌و با ۱۲.۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۱۱۱ میلیارد یورو رسید و سود خالص به رکورد ۱۲.۴۶ میلیارد رسید. نیکلاس پیتر، مدیر مالی این شرکت گفت: ما در موقعیت خوب و به آینده خوشبین هستیم.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

 

همچنین ببینید

saipa 55613 310x165 - تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

تولید بیش از ۱۱۸ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو در گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 118 هزار و 338 دستگاه خودرو تولید کرده و همچنین موفق شده متوسط تولید روزانه خود را به بیش از 2 هزار دستگاه برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *