برند اپل

قدم برند اپل برای سرمایه‌گذاری ۴۳۰ میلیارد دلاری در آمریکا

برند اپل سرمایه‌گذاری آمریکایی خود را به میزان ۲۰ درصد در پنج سال آینده افزایش می‌دهد و ۴۳۰ میلیارد دلار برای توسعه نسل جدید سیلیکون و نوآوری فناوری بی سیم ۵G در ۹ ایالت آمریکا اختصاص خواهد داد.

پایگاه خبری دنیای برند، به گزارش ایسنا، این برند در بیانیه ای اعلام کرد ۲۰ هزار شغل جدید در آمریکا ایجاد می‌کند و مقر جدیدی در کارولینای شمالی خواهد ساخت.

سرمایه‌گذاریهای برند اپل طی سه سال گذشته از هدف پنج ساله ۳۵۰ میلیارد دلار که در سال ۲۰۱۸ تعیین کرده بود، فراتر رفته است اما اپل رشد هم کرده است و ارزش سهام این شرکت از آخرین برنامه سرمایه‌گذاری که در ژانویه سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود، حدود ۲۰۰ درصد ترقی کرده و اپل اکنون بیش از دو تریلیون دلار ارزش دارد. اپل اعلام کرد که بزرگترین مالیات دهنده در آمریکا بوده و ۴۵ میلیارد دلار مالیات درآمد داخلی در پنج سال گذشته پرداخت کرده است.

افزایش سرمایه‌گذاری در آمریکا در شرایطی از سوی اپل اعلام شده که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برنامه‌های جدیدی را برای افزایش مالیات از سود خارجی شرکتها به منظور کمک به تامین پروژه‌های زیرساخت داخلی اعلام کرده است. اپل و سایر شرکت‌های فناوری بزرگ اعلام کرده‌اند در سال مالی گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سود در خارج از آمریکا داشته اند که آنها را به اهداف اصلی پیشنهاد اخیر رئیس جمهور آمریکا تبدیل می کند.

تیم کوک، مدیر عامل اپل اعلام کرد در مقطع فعلی احیا و بازسازی، اپل تعهدات خود به نوآوری و تولید آمریکا را با سرمایه‌گذاری که که شامل ۵۰ ایالت می شود، مضاعف می کند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

برنامه سرمایه‌گذاری برند اپل شامل هزینه مستقیم در تامین کنندگان مقیم آمریکا، سرمایه‌گذاری در دیتاسنتر، مخارج سرمایه در آمریکا و سایر پروژه‌ها از جمله دهها تولید اپل تی وی پلاس در ۲۰ ایالت خواهد بود. اپل قصد دارد بیش از یک میلیارد دلار در کارولینای شمالی برای ساخت یک مقر جدید و هاب مهندسی در منطقه ریسرچ تریانگل سرمایه‌گذاری کند. این سرمایه‌گذاری حداقل سه هزار شغل جدید در یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، مهندسی نرم افزار و سایر زمینه های پیشرفته ایجاد خواهد کرد.

اپل اعلام کرد در مسیر رسیدن به هدف سال ۲۰۱۸ خود برای ایجاد ۲۰ هزار شغل جدید در آمریکا تا سال ۲۰۲۳ قرار دارد. تعهد جدید برای اشتغال‌زایی شامل رشد تیم اپل در سن ‌دیه گو به بیش از پنج هزار کارمند تا سال ۲۰۲۶ است که ۵۰۰ درصد افزایش نسبت به هدف سال ۲۰۱۸ را نشان می‌دهند. اپل همچنین تیم مهندسی خود در بولدر کلرادو را به تعداد ۷۰۰ نفر تقویت کرده و صدها شغل در ماساچوست واشنگتون، آیووا و کلرادو ایجاد می‌کند. انتظار می‌رود کارمندان این شرکت سال آینده به مقر جدید یک میلیارد دلاری آستین اپل منتقل شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل اعلام کرد همچنان که رشد می کند متعهد است این اقدام را به شکل پایداری از نظر محیط زیستی انجام دهد. تمامی فعالیت‌های این شرکت در آمریکا و در سراسر جهان کربن خنثی هستند. اپل متعهد شده است زنجیره تامین این شرکت و محصولاتش تا سال ۲۰۳۰ به شکل ۱۰۰ درصد کربن خنثی شوند.

همچنین ببینید

62569188 310x165 - تنش میان فرانسه و آمریکا بر سر توتال: ماکرون از شرکت‌های وفادار به کشور حمایت می‌کنیم

تنش میان فرانسه و آمریکا بر سر توتال: ماکرون از شرکت‌های وفادار به کشور حمایت می‌کنیم

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، نگرانی خود را از احتمال خروج شرکت بزرگ نفتی توتال انرژی از این کشور ابراز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *