تسریع

تسریع در ترخیص کالاهای رسوبی گمرک

پایگاه خبری دنیای برند، وزیر صنعت، معدن و تجارت از تسریع در ترخیص کالاهای رسوبی گمرک با دستور ویژه رییس جمهور خبر داد.

علیرضا رزم‌حسینی در نشست ستاد تنظیم بازار با بیان این مطلب افزود: موضوعات مرتبط با قیمت گذاری، تنظیم بازار و عرضه فراوان کالاها از موضوعات مهم روز است که در ستاد تنظیم بازار با اولویت دنبال می شوند.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد تنظیم بازار به صورت منظم تشکیل می‌شود، گفت: جلسات این ستاد هر هفته روزهای دوشنبه با حضور اعضا از جمله گمرک، وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی تشکیل و تصمیمات مقتضی اتخاذ می گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار بیان کرد: تشکیل این جلسه به دنبال فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری بوده است.

هماهنگی و تعامل بسیار خوب میان دستگاه‌های مرتبط با تنظیم بازار

رزم حسینی تصریح کرد: هماهنگی بسیار خوبی میان وزارت صمت، جهادکشاورزی گمرک و بانک مرکزی شکل گرفته است.

وی در خصوص ترخیص کالاهای مانده در گمرک گفت: با دستور ویژه رئیس‌ جمهور ترخیص کالاهای گمرک با فوریت انجام می‌شود و در این خصوص نیز هماهنگی میان گمرک، بانک مرکزی جهاد و وزارت صمت وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد که با ترخیص این کالاها و ورود مواد اولیه، ضمن تاثیر بر روی قیمت‌ها، فراوانی کالا را در بازار خواهیم داشت.

رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص گوشت قرمز گفت: بر اساس ابلاغ ریاست جمهوری و تصمیمات گرفته شده؛ قیمت‌گذاری، عرضه، تامین، کنترل و خرید تضمینی گوشت قرمز توسط شرکت پشتیبانی امور دام انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به موضوع قاچاق دام گفت: این مسئله به دنبال اختلاف قیمتی دام در ایران و کشورهای همسایه بوده است و با هماهنگی‌های انجام شده جلوی قاچاق دام گرفته خواهد شد و قیمت‌ها به حد قبولی می‌رسد.

وزیر صنعت، معدن تجارت در پایان ابراز امیدواری کرد به دنبال تعامل بانک مرکزی، رسوب کالاها کاهش یافته و تامین مواد اولیه و کالاهای اساسی تسهیل شود

همچنین ببینید

Img20240612123341305 310x165 - رایزنان بازرگانی برای بازاریابی و تقویت تجارت کشور تلاش کنند

رایزنان بازرگانی برای بازاریابی و تقویت تجارت کشور تلاش کنند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *