برند تسلا

فروش ۸.۵ میلیارد دلار سهام برند تسلا پیش از تصاحب برند توییتر

پایگاه خبری دنیای برند، ماسک سهام تسلا را به ارزش ۸.۵ میلیارد دلار قبل از تصاحب توییتر فروخت.

بایگانی اوراق بهادار ایالات‌متحده نشان داد که ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا  ۸.۵  میلیارد دلار از سهام این سازنده خودروهای الکتریکی را فروخته که احتمالا با هدف کمک به تامین مالی خرید برنامه‌ریزی شده وی از توییتر  بوده است.

ماسک روز پنجشنبه در توییتی گفت که هیچ فروش دیگری برای تسلا بعد از امروز برنامه‌ریزی نشده است. وی طی هفته گذشته حدود ۹.۶ میلیون سهم را طبق بایگانی‌های روز پنجشنبه و جمعه فروخت که معادل ۵.۶ درصد از سهام او در شرکت است.

البته مشخص نیست که آیا تمام فروش سهام اخیر تسلا ماسک، گزارش شده است یا خیر.

این فروش پس از آن صورت گرفت که ماسک روز دوشنبه قراردادی را برای خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار به صورت نقدی در معامله‌ای منعقد کرد که کنترل پلت‌فرم این رسانه‌ اجتماعی که میلیون‌ها کاربر ازجمله رهبران جهانی دارد به ثروتمندترین فرد جهان تغییر می‌دهد. بر اساس گزارش فوربس، دارایی خالص ماسک ۲۶۸ میلیارد دلار است.

به عنوان بخشی از این معامله، ماسک گفت: ۲۱ میلیارد دلار تعهد سهام ارائه خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که این میلیاردر چگونه می‌تواند ۱۲.۵ میلیارد دلار باقی مانده از تامین مالی سهام را تامین کند. ماسک ۴۳.۶۱ درصد از سهام شرکت اسپیس ایکس را در اختیار دارد که بنا به گزارش‌ها ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

سهام تسلا در معاملات صبح روز جمعه حدود ۵ درصد افزایش یافت.

سهام تسلا از زمان افشای خبر بیش از ۹ درصد سهام توییتر توسط ماسک در ۴ آوریل، حدود ۲۰ درصد سقوط کرده‌ است.

این اولین فروش سهام تسلا ماسک از زمانی است که او در ماه‌های نوامبر و دسامبر پس از نظرسنجی از کاربران توییتر در مورد فروش ۱۰ درصد از سهام خود در این خودروساز برقی بود که ۱۶.۴ میلیارد دلار سهام خود را واگذر کرد.

ماسک در توییتر اعلام کرد که در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۱ میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد زیرا اعمال اختیارات سهام او در سال جاری منقضی می‌شود.

برخی از معامله‌گران در این هفته نگران هستند که ماسک ممکن است پول کافی برای تامین مالی ۲۱ میلیارد دلار کمک نقدی خود را نداشته باشد و شاید با توجه به سهام توییتر از معامله خارج شود.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

به عنوان بخشی از قرارداد مالی توییتر، ماسک تعهداتی را برای ۱۳ میلیارد دلار وام در برابر توییتر و ۱۲.۵ میلیارد دلار وام حاشیه‌ای مرتبط با سهام تسلا تضمین کرد.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

63066263 310x165 - ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

دو روز پیش بود که ایلان ماسک شرکت‌های اپل و اوپن‌ای‌آی را به دلیل آنچه «نقض امنیتی غیرقابل قبول» خواند، تهدید به شکایت کرد و حالا اوپن‌ای‌آی در مقام پاسخ برآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *